V rámci kampaně BESIP se otevře první motokemp s Lukášem Peškem

V rámci kampaně BESIP zaměřené na bezpečnost motocyklistů s názvem „LIMIT“ uspořádá motocyklový závodník a lektor motoškoly Lukáš Pešek kemp bezpečné a plynulé jízdy. Akce bude zaměřena i na rizika, která přináší motocyklistům podzimní období. Motoškola je určena všem motorkářům a odehraje se 11. října na polygonu v Mostě.

Poznamenejte si termín

Kurz bezpečné a plynulé jízdy se v Mostě uskuteční v pátek 11. října a je zcela zdarma. Celodenní kurz provede účastníky několika stanovišti, kde si nacvičí správné brzdění, průjezdy pomalými zatáčkami, průjezdy rychlými zatáčkami, vyhýbací manévry, práci s tělem a pohledem do zatáček, a to vše pod odborným dohledem a za osobní účasti Lukáše Peška. Součástí jsou rovněž přednášky o správném vybavení na motocykl (oblečení, helma) a třeba také o tom, jak vybrat správné pneumatiky, nebo jak správně poskytnout první pomoc. Média jsou na akci vítána.

Zájemci se musejí registrovat

Vzhledem k omezenému počtu účastníků je nutné zaregistrovat se prostřednictvím webového formuláře.

Registrace se spouští ve čtvrtek 26. 9. 2019 13:00. Počet míst je omezen na 100 osob. Pro ty, kteří nestihnou tento podzimní termín, jedna pozitivní informace: Na jaře příštího roku v rámci kampaně „LIMIT“ plánujeme další kemp.

Mohlo by vás zajímat:  Motocentrum BARTH zastupuje už 6 významných značek a rozjelo doručování motorek zdarma po celé ČR

Kampaň Limit

Oblíbenost motocyklů mezi našimi motoristy neustále roste. Na silnicích je můžeme potkávat stále častěji, a to prakticky po celý rok s výjimkou jen těch nejmrazivějších dnů a v období, kdy na vozovkách leží vrstva sněhu. Současně s tímto trendem ale souvisí také značný podíl nehodovosti mezi motorkáři a jejich zranitelnost.

Motocyklisté na jedné straně při své jízdě často podceňují rizikové situace, dostávají se do nich, když dostatečně nepřizpůsobí rychlost stavu vozovky, podcení situaci v provozu apod. Na straně druhé se mohou stát obětí nepozornosti některých řidičů automobilů, kteří by s nimi měli na silnici více počítat. Proto BESIP v letošním roce připravil novou celostátní kampaň s názvem „LIMIT“, která je zaměřena právě na bezpečnost motocyklistů. Hlavní tváří této kampaně je Lukáš Pešek, jeden z našich nejúspěšnějších motocyklových závodníků. Kampaň bude pokračovat i na jaře příštího roku.