V pražských Letňanech začíná motorkářská sezóna. Koná se tu veletrh Motosalon 2019 (foto + video)

Na letošním, jubilejním 10. ročníku výstavy Motosalon, která se koná v Praze na výstavišti v Letňanech, se ukáže na 150 vystavovatelů z oblasti motocyklů, čtyřkolek, ale i motorkářského oblečení a příslušenství. Výstava začala dnes a potrvá až do neděle 3. března 2019.

Pro návštěvníky je výstava připravena v halách 2,3,4,5 a 6, ale také na volné ploše před vstupní halou, kde je umístěna Show Arena. Návštěvníci si mohou prohlédnout expozice téměř všech značek motorek působících v České republice. Na své si přijdou i fanoušci ekologické jízdy. Na několika stáncích jsou totiž k vidění motorky a skútry jezdící na elektřinu.

Každý motorkář musí být řádně vybaven a vystrojen – v první řadě pro svou bezpečnost, ale musí se cítit pohodlně a také chce dobře vypadat. O to se postarají tradiční čeští výrobci i prodejci světoznámých značek, na letošním Motosalonu najdete nepřeberný výběr helem a dalších doplňků.

Ve čtvrtek 28. února ve 13 hodin proběhlo na pódiu v hale 5 slavnostní zahájení jubilejního desátého veletrhu Motosalon. Jeho hosty byli Jiří Kuliš, generální ředitel Veletrhů Brno, Tomáš Lerch, ředitel Služby dopravní policie ČR, Adam Žert, předseda motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů, Tomáš Neřold, pověřený řízením Samostatného oddělení BESIP Ministerstva dopravy ČR a Františel Petrtýl, radní Středočeského kraje pro dopravu. Jiří Kuliš poděkoval vystavovatelům za jejich přízeň i návštěvníkům, kteří dokážou letňanské výstaviště zcela zaplnit. Na závěr popřál vystavovatelům úspěšný veletrh. Adam Žert popřál všem krásnou sezónu, Tomáš Lerch vyjádřil přání, aby další motorkářská sezóna byla lepší především z pohledu bezpečnosti. Návštěvníky pozval na akci „kolama dolů“, která má zvýšit bezpečnost motorkářů. Především o bezpečnosti mluvil Tomáš Neřold, který připomenul, že loňský rok byl pro motorkáře nejtragičtější od roku 2010. Návštěvníky s dětmi pozval na dopravní hřiště v hale 6. Za radnici Středočeského kraje slíbil František Petrtýl maximální pozornost opravám komunikací, především pro bezpečnou jízdu.

Vstupné a další informace

Veletrh Motosalon se uskuteční od čtvrtka 28. února do neděle 3. března 2019. Pro širokou veřejnost se brány areálu otevřely dnes, tedy ve čtvrtek v poledne. Další dny je výstaviště otevřeno denně od 9:30 do 19:00, v neděli do 17:00. Běžné vstupné pro jednotlivce stojí 250 Kč, rodinná vstupenka od 500 do 600 Kč.

Motosalon se ve čtvrtek skvěle rozjel a pořadatelé se těší, že v pátek a o víkendu bude pokračovat ve stejném duchu. Navíc si pro návštěvníky v pátek a v neděli připravili výhodnější ceny vstupného. Kromě toho sobota bývá tím nejhustším dnem. Zkrátka každý den tady na výstavišti je jiný a je třeba odladit návštěvu tak, aby vám co nejvíce vyhovovala.