V Plzni byly odcizeny tři motocyklové veterány. Policie je našla a vrátila majiteli, teď pátrá po pachateli

Policisté se zabývají případem krádeže věcí v hodnotě několika desítek tisíc korun. které dosud neznámý pachatel odcizil ze skladu jedné plzeňské firmy.

Policisté z obvodního oddělení Plzeň Vinice se zabývají případem vloupání do skladu jedné plzeňské firmy, ke kterému došlo v polovině měsíce října 2022. Dosud neznámý pachatel vnikl na pozemek firmy a následně za použití násilí do skladu. Odcizil dvacet pneumatik s disky, třicet dřevěných židlí, čtyři zahradní altány a tři historické motocykly. Poškozené společnosti způsobil škodu v celkové výši 130 tisíc korun.

Mohlo by vás zajímat:  Honda CRF110F se představuje pro modelový rok 2025

Policisté na místě vše řádně zadokumentovali, pořídili fotodokumentaci a zajistili veškeré stopy. Nedaleko skladu poté ve spolupráci s pracovníky bezpečnostní agentury nalezli dvě odcizené motorky, které pachatel nejspíš z místa nestihl odvézt. Třetí motocykl policisté zajistili po několika dnech, kdy byl na Klatovské třídě v Plzni zastaven a kontrolován hlídkou městské policie Plzeň 35letý muž, který jel v protisměru. Řidič navíc nepředložil doklady potřebné k řízení motorových vozidel. Na místo se následně dostavili policisté, kteří zjistili, že muž nevlastní řidičské oprávnění a motocykl, na kterém jel, je v evidenci vedený jako odcizený.

Všechny tři motocykly byly již vráceny zpět jejich majiteli. Policisté se případem nadále zabývají.