V obleku na motorku? Ale ano, více než 200 takových projelo Prahou v rámci The Distinguished Gentleman’s Ride

The-Distinguished-Gentlemans-Ride-praha-2018

don-draper-na.motorce-mad-man-plakatFormální oděv si zpravidla lidé berou na ples, do tanečních, do práce a podobně, ale na motorku? Přesto včera v ulicích byly k vidění více než dvě stovky distingovaných gentlemanů a podobně formálně oblečených dam. A to nejen v Praze, ale po celém světě. Konal se totiž další ročník akce s názvem The Distinguished Gentleman’s Ride.

My jsme navštívili právě tu největší českou, podívali jsme se na gentlemany a dámy v Praze. Kromě naší metropole však usedli motorkáři v oblecích na své klasické stroje také v Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Plzni, Třebíči a v Turnově. Po celém světě to celkem bylo nicméně více než 650 měst. A jaký to mělo smysl? Zakladatelé této akce chtějí zvýšit povědomí o rizicích rakoviny prostaty a pomocí sbírky získat finanční prostředky na její výzkum a léčení. Chtějí ale také podpořit programy na prevenci sebevražd.

Tahle jízda vznikla už v roce 2012, tehdy se jelo jen v australském Sydney. Na úplném začátku byl přitom snímek herce Dona Drapera z televizního seriálu Mad Men, kterak sedí v obleku na upraveném motocyklu (viz foto vpravo nahoře). No, a stylový gentleman a upravená motorka se k sobě skvěle hodí. No, a mužské zdraví s tím také úzce souvisí, protože nebude-li muž zdravý, nebude si moci kratochvíle na svém motocyklu užívat.

Mohlo by vás zajímat:  Mostecký polygon patřil v sobotu 4. července šampionátu Miniracing a značce JAWA

Pražská akce byla doplněna doprovodným programem, který se konal před startem a po návratu spanilé jízdy na Smíchově. V areálu pivovaru bylo připraveno občerstvení, výstava motocyklů Trimuph (což je hlavní celosvětový partner). K doprovodu hrála hudba a slovem provázel Dalibor Gondík. Kromě toho tu byly zaparkované motorky účastníků. Atmosféru můžete nasát v přiložené fotogalerii.

Start zlatého hřebu dne, tedy spanilé jízdy Prahou, proběhl ve 13 hodin (a pár minut…), kdy se účastníci za policejního doprovodu rozjeli na spanilou jízdu směrem ke Karlovu Mostu a kolem Rudolfina potom projeli na Staroměstské náměstí. Odtud se vydali zpět na nábřeží a po magistrále na Václavské náměstí, kde byl původní plánovaný oficiální konec jízdy. Drtivá většina gentlemanů a dam se však (stále s policejním doprovodem) vrátili zpět na pražský Smíchov.

Video s několika průjezdy účastníků a účastnic letošní pražské The Distinguished Gentleman’s Ride můžete zhlédnout ve videu.

https://www.youtube.com/watch?v=vjBuBBhtLAw