V neděli po obědě projedou centry 7 českých měst „gentlemani“ na motorkách

Distinguished-Gentleman_s-Ride-pozvanka-2018

V neděli 30. září 2018 vyjede do ulic na svých klasických strojích s nalepeným knírkem na předním světle desítky tisíc distingovaných gentlemanů. Stane se tak po celém světě v rámci „Distinguished Gentleman’s Ride“.

Na stroje se posadí motorkáři ve více než 650 městech. A jaký k tomu mají důvod? Zakladatelé akce chtějí zvýšit povědomí o rizicích rakoviny prostaty a pomocí sbírky získat finanční prostředky na její výzkum a léčení. Chtějí ale také podpořit programy na prevenci sebevražd.

don-draper-na.motorce-mad-man-plakatTahle jízda vznikla už v roce 2012, tehdy se jelo jen v australském Sydney. Na úplném začátku byl přitom snímek herce Dona Drapera z televizního seriálu Mad Men, kterak sedí v obleku na upraveném motocyklu. No, a stylový gentleman a upravená motorka se k sobě skvěle hodí. No, a mužské zdraví s tím také úzce souvisí, protože nebude-li muž zdravý, nebude si moci kratochvíle na svém motocyklu užívat.

Na oficiálních webových stránkách www.gentlemansride.com, kde lze nalézt i bližší informace, je možné s k této akci zaregistrovat. Po celém světě je aktuálně registrováno na 99 tisíc motorkářských gentlemanů, v České republice se bude akce konat v 7 městech: Brno, České Budějovice, Olomouc, Plzeň, Praha, Třebíč a Turnov. Nejvíce registrací je v Praze, kde je to něco přes dvě stovky.

Tady se spanilá jízda chystá na nedělní odpoledne mezi 13°° a 14°°. Jedním z hlavních partnerů je Triumph, který k tomuto účelu pořádá v Praze i speciální akci. V Praze se budou postupně uzavírat ulice od Smíchova k Václavskému náměstí. Jak budou motorkáři metropolí projíždět, bude policie postupně omezovat dopravu v ulicích ze Smíchova, přes most Legií, po Smetanově nábřeží, přes Staroměstské náměstí, odkud se ulicemi Starého Města a Josefova pojede přes Revoluční ulici až na Václavské náměstí. Odtud se pojede zpět na Smíchov přes Žitnou a Resslovu ulici.

Mohlo by vás zajímat:  BMW Motorrad představuje Customizing Championship