V brněnském obchodním centru Galerie Vaňkovka se koná výstava motocyklů Harley-Davidson

harley-davidson-vystava-oc-brno-vankovka- (8)
Zdroj: Galerie Vaňkovka

V brněnském obchodním centru Galerie Vaňkovka probíhá výstava legendárních motocyklů Harley-Davidson. Do prostor obchodního centra byly motocykly navezeny 5. února a pro návštěvníky tu budou až do 22. února 2020. Obdivovat je možné na čtyři desítky strojů od předválečné výroby, až po nejnovější modely.

Ze čtyřicítky vystavených strojů vybírá pořadatel ty nejzajímavější:

 • Harley-Davidson LiveWire ELW, r.v. 2020 – první motocykl Harley-Davidson s elektromotorem. Horká novinka roku 2020 a premiéra v ČR.
 • Harley-Davidson 16J, r.v. 1916 – jeden z nejstarších motocyklů H-D, nejstarší model výstavy, po náročné renovaci.
 • Harley-Davidson, r.v. 2003 – původní obsah 1450 ccm zvýšen továrním kitem na 1550 ccm3, motocykl vyroben v dvoubarevném laku ke stoletému výročí továrny (1903-2003), v té době bohužel díky přepočtovému kurzu dolaru (1 us = 36 korun) vycházela cena motocyklu s doplňky na cca 1,3 milionu korun.
 • Harley-Davidson Fat Boy – motocykl proslavený filmem Terminátor II, legendární design v moderním provedení. K vidění bude verze z roku 2008 vyrobená k 105 výročí založení firmy (limitovaná verze s výrobním číslem dvě, první je v továrním muzeu), ale i nejnovější model pro rok 2020.
 • Harley-Davidson VRSCX 1300 Screaming Eagle V Rod, r.v. 2007 – obsah 1250 ccm3, firma vyrobila 1300 ks repliky továrního dragsteru, určenou na veřejné komunikace.
 • Harley-Davidson FR (Factory Racer), r.v. 1924 – závodní stroj z počátků rozvoje motoristických soutěží.
 • Harley-Davidson Military, r.v. 1917 – jeden z prvních modelů vyráběných s 3-stupňovou převodovkou určený pro armádu U.S. která po vstupu do 1. sv. války spoléhala na motocykly H-D.
 • Harley-Davidson US-Military, r.v. 1942 – legendární motocykl využívaný za 2. sv. války, motorka přezdívaná “Liberator”, díky jejímu využití při osvobozování Evropy. Jejich velký počet a dostupnost po konci války způsobil rozkvět “chopperů”.
 • Harley-Davidson Sportster-K, r.v. 1952 tzv. Elvis Sporty. Motocykl proslavil Elvis Presley, jeho nejoblíbenější motocykl se stal snem všech mladých v té době.
Mohlo by vás zajímat:  Harley-Davidson Sportster S představuje své technologie a technické údaje

V rámci výstavy bude probíhat i doprovodný program, který zahrnuje:

 • Harley-Davidson simulátor od 8. do 22. 2. jízda na profesionálním simulátoru který hodnotí kvalitu projetí trati. Výchozí hodnoty jsou nastavené profesionálním jezdcem a procentuálně srovnává výsledek dosažený soutěžícím. Vítěz lokálního konání postupuje do mezinárodního finále kde hrajeme o nový Harley-Davidson Street Rod
 • Valentine’s Harley-Davidson Ride – 14. 2. od 10:00 do 19:00 připravený motocykl u fotostěny, přijďte se vyfotit a publikujte svou fotografii s hashtagem #zijemeharley na Instagram, nejoblíbenější foto vyhrává valentýnskou poukázku v hodnotě 2500 Kč.
 • Harley-Davidson Warm-up – 15. 2. od 13:00 do 18:00 – motorkářské soutěže o ceny. Jízda zručnosti (slalom mezi kužely při držení řidítek na kterých je umístěn míček který nesmí spadnout). Držení kola na čas (držení kola motocyklu v natažené ruce, nejlepší čas vyhrává). Obleč motorkáře (obleč figurínu do připravených motorkářských doplňků, nejlepší čas vyhrává) výherci budou odměněni merchandise Harley-Davidson.