Úspěšná 2. etapa DAKARu 2021 pro Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing

Druhá etapa Rallye Dakar 2021 se ukázala jako úspěšná pro Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing, přičemž Pablo Quintanilla prozatímně skončil třetí nejrychlejší a jeho kolega Luciano Benavides bezpečně v top 10, osmý. V celkovém pořadí jsou Quintanilla a Benavides na čtvrtém a sedmém místě.

Quintanilla se jako 22. jezdec, který zahájil dnešní druhou etapu, okamžitě usadil v rychlém tempu. Chilský jezdec, který zvítězil na Dakaru 2020, se posunul do první pětky prvním kontrolním bodem a neohlížel se zpět, udržoval si skvělý rytmus i při  různých změnách v terénu, aby nakonec dokončil 457 km měřený speciál jako třetí nejrychlejší. Pablo, který je v předběžném celkovém pořadí na čtvrtém místě, bude pronásledovat dva jezdce před sebou na zítřejší třetí etapě.

Luciano Benavides předvedl další solidní výkon v náročném pouštním terénu a byl lepší než v neděli, když dokončil druhou etapu na osmém místě. Jeho důslednost ho posune až na sedmé místo v prozatímním pořadí – méně než 10 minut dolů na současného vedoucího jezdce. Vzhledem k tomu, že úterní třetí etapa slibuje více měkkých hlubokých písečných dun na začátku dnešní trasy, Luciano doufá, že podmínky opět zvýhodní jeho dovednosti.

Mohlo by vás zajímat:  DUCATI season opening 2021

Třetí etapa Rallye Dakar 2021, celkem 629 km, začíná i končí ve Wadi Ad-Dawasir. Jezdce čeká těžký 403 km měřený speciál jako součást smyčkové trati skládající se ze široce otevřené pouště prokládané pomalejšími technickými úseky.

Zdroj a foto: Husqvarna Motorcycles GmbH