Tungsram posiluje na českém automotive trhu s osvětlením

Společnost Tungsram patří mezi přední tři světové výrobce automobilového osvětlení. Své komplexní produktové portfolio dodává jak samotným výrobcům automobilů či motocyklů, tak specializovaným výrobcům světlometů (např. HELLA, VARROC, Automotive Lighting, ZKW). Současně zásobuje většinu servisních míst a maloobchodů na více než 100 trzích po celém světě. V České republice jsou žárovky Tungsram osazeny z výroby hned na několika modelech ŠKODA, ale používají se rovněž v sadách dodávaných českými výrobci do automobilek po celé Evropě. Ucelený sortiment produktů společnosti Tungsram je souběžně s tím distribuován po celé republice společnostmi AutoKelly, Elit, KOLIMPEX a LightSPECTRUM.

 „Dobře si uvědomujeme, že na evropských trzích včetně České republiky je Tungsram spolu s GE respektován jako tradiční výrobce kvalitních žárovek. A to již téměř 60 let. O to důležitější pro nás je, abychom byli vnímáni také jako nositelé nových technologii a špičkových výrobních operací, protože vývoj se u nás rozhodně nezastavil,“ vysvětluje Davide Meinardi, který v Tungsramu zastává pozici obchodního ředitele v segmentu automotive. „Je pro nás momentálně velmi důležité, aby naši filozofii vnímali také zákazníci z řad automobilových výrobců, dodavatelů ale i běžných koncových zákazníků. Naše produkty sbírají ocenění v těch nejnáročnějších testech a naše výrobní zařízení patří k těm nejmodernějším na světě,“ a potvrzuje, že největší investice Tungsramu jdou aktuálně právě do vývoje nových technologií a inovací.

Tungsram sídlící v Budapešti je jedním z nejstarších světových výrobců světelné techniky. Značka byla založena již v roce 1909 a dnes je předním hráčem v oblasti bytového, obchodního a specializovaného osvětlení. Komplexní portfolio produktů společnosti Tungsram zahrnuje halogenové žárovky, výbojky s vysokou intenzitou, jednotky s uzavřeným paprskem a zdroje LED, ale také signální a interiérové miniaturní žárovky. Každá řada produktů je od počátku navrhována tak, aby splňovala požadavky uživatele s důrazem na maximální osvětlení vozovky, stylový bílý vzhled nebo dlouhou životnost. Veškeré produkty společnosti Tungsram jsou navrhovány, konstruovány a vyráběny v Evropě.

Foto: Tungsram