Třináctiletý motocyklový závodník Matyáš Pálka zahájil novou sezónu

Matyáš Pálka CIV Minimoto (1)

Třináctiletý motocyklový závodník Matyáš Pálka zahájil novou sezónu prvním závodem italského mistrovství CIV Minimoto na okruhu Happy Valley Cervia. Maty se po loňském celkovém třetím místě v CIV přesunul do pro něj nové kategorie kde již nezávodí  s dětmi, ale s téměř dospělými závodníky. I přesto se  dosahovanými  časy ve všech tréninkových jízdách držel v popředí klasifikace. V dramatické kvalifikaci, ve které se prvních sedm jezdců vtěsnalo do jedné vteřiny, získal Maty páté místo.

Start první závodní jízdy se Matymu nepodařil a do závodu odjížděl kolem osmého místa. Rychlou jízdou se posouval vpřed a předjížděl jednoho jezdce za druhým. V polovině závodu předjížděl jednoho ze soupeřů, po jehož manévru skončil Maty na zemi a stíhací jízda z hloubi pole (17. místo) mohla začít znovu. Stíhačka bohužel skončila pádem v posledním kole díky přehřáté brzdě a konečným jedenáctým místem. Matyášovi časy a rychlost byly ale příslibem do druhé jízdy. Druhá závodní jízda už probíhala dle představ mladého jezdce a po startu ze čtvrtého místa se postupně propracoval až na čelo pole, které dvě kola i vedl. Celý závod se nesl ve znamení soubojů a předjížděcích manévrů na prvních třech místech.  Tři kola před cílem využil souboje Matyho se Zaramelou třetí Alex Giacobi a oba je předjel. I když se Matyáš snažil vybojovat svoji pozici zpátky až do posledního metru, nakonec se musel spokojit se třetím místem.

Mohlo by vás zajímat:  Ducati Scrambler urban motard

Celkově skončil Matyáš v Happy Valley Cervia na pátém místě a získal 21 bodů do klasifikace italského šampionátu.

Maty hodnotí závodní víkend: „Prvně jsem měl obavy z přestupu do nejostřejší kategorie minibiků, ale nakonec jsem si závody užil. V sobotních trénincích jsem zajížděl velmi rychlá kola a pomýšlel i na lepší kvalifikační čas. Myslím, že druhá řada na roštu není na nováčka v kategorii „střelců“ žádná ostuda. První závod mi neklapl podle představ, ale naštěstí je v minibicích i druhý závod, a tak jsem mohl ukázat, že mám na víc než poslední příčky. Rád bych poděkoval opět svému týmu GHR za perfektně připravenou techniku, rodině a všem, co mě podpořili aspoň na dálku pozitivními zprávami.“

Zdroj afoto: motorsportfoto.eu

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*