Toby Price z Red Bull KTM Factory Racing dokončil pátou etapu Dakaru 2021na třetím místě

Toby Price z Red Bull KTM Factory Racing dokončil 662 km pátou etapu Rallye Dakar 2021 na impozantním třetím místě, přičemž jeho týmový kolega Sam Sunderland zaznamenal pátý nejrychlejší čas, jen něco málo přes čtyři minuty za případným vítězem etapy. Oba jezdci nyní figurují v první pětce  celkového prozatímního pořadí. Matthias Walkner a Daniel Sanders z KTM Factory Racing si zajistili osmé a 15. místo.

Price se musel vypořádat jak s extrémně náročnou navigací potřebnou k dokončení první části etapy, tak s řadou pomalejších soupeřů před sebou. 

Toby Price: „Dnes to byla docela obtížná etapa – prvních 200 kilometrů zahrnovalo opravdu technickou navigaci. Mysleli jsme si, že prvních pár etap bylo složitých, tahle byla o dalších pár úrovní horší. Brzy jsem udělal několik chyb a kluci před námi se trochu dostali pryč, ale celkově jsem se snažil zvládnout tempo celého speciálu a ujistit se, že jsem prošel bez problémů. To je pátý den, šestý vypadá také docela těžce, ale pak je to na volný den.“

Mohlo by vás zajímat:  KTM představuje novinky v podobě modelů 1290 Super Duke R a 1290 Super Duke R Evo-The Beast

V průběhu páté etapy  Sam Sunderland ve srovnání s některými svými soupeři minimálně ztrácel. Když se etapa otevírala do dun, Sam se dokázal držet pevného, ​​ale bezpečného tempa a pomalu postupoval po žebříčku. Čtvrtý na předposlední kontrole Sam klesl na páté místo. Po pěti bezpečně dokončených etapách je britský jezdec na pátém místě v prozatímním pořadí.

Navzdory několika časným navigačním chybám, které ho nakonec stály značný čas za vedoucím etapy, se Matthias Walkner vydal na neuvěřitelnou jízdu, aby dokončil speciál. Díky svému mimořádnému výkonu bude Rakušan spokojen s výhodnou výchozí pozicí pro páteční šestou etapu.

Člen juniorského týmu KTM Factory Racing byl druhým jezdcem, který vstoupil do páté etapy. Navzdory tomu, že se brzy dopustil několika chyb, což ho stálo nějaký čas na stíhací smečce, si Daniel Sanders brzy přišel na své, když se terén ve druhé části speciálu změnil na písek a měkké duny. Australský šampion off-road, který jel jako součást přední skupiny, využil své zážitky z pouštních závodů naplno a udržel neuvěřitelné tempo až do cíle, aby získal 15. den za den.

Mohlo by vás zajímat:  Řada KTM RC 2022 přenáší "DNA KTM" na silnice

Daniel Sanders: „Dnes jsem si to opravdu užil, bylo skvělé skákat z vrcholu dun a myslím, že jsem si tam také nějaký čas vynahradil, takže to pomohlo. Věděl jsem, že i kluci zezadu budou tvrdě tlačit, a tak jsem se jen snažil udržet opravdu svižné tempo. Byla to dobrá zábava, ale fyzicky náročná – jsem rád, že jsem se dostal na konec opravdu těžkého dne.

Zdroj a foto: KTM Factory Racing