The Moto Camp 2016: Výcvik pod dohledem profesionálů přilákal na autodrom 33 motocyklistů

První letošní kurzy zvládání bezpečné jízdy na motocyklu v areálu mosteckého autodromu si nenechalo ujít 33 vyznavačů a milovníků jednostopých vozidel. Trénink FOR MOTO s Mírou Lisým absolvovalo 15 motocyklistů, dalších 18 se přihlásilo do kurzu The Moto Camp 2016, který společnost AUTODROM MOST pořádá ve spolupráci s časopisem MOTOCYKL. Oběma akcím navíc přálo počasí, všichni proto odjížděli z Mostu spokojeni.

Trénink pod vedením kaskadéra a testovacího jezdce Míry Lisého je zaměřený na osvojení dovedností bezpečné jízdy na motocyklu a řešení krizových situací na silnici. Nechybí ani příprava řidiče a jeho stroje před jízdou. Výcvik je vhodný pro začátečníky i pokročilé jezdce, kteří používají silniční typ motocyklu.

Intenzivní jednodenní tréninkový kemp pod taktovkou redaktorů časopisu MOTOCYKL a tuzemské trenérské špičky Jiřího Heiníka je určený pro majitele cestovních endur, cestovních motocyklů a naked-biků, kteří se chtějí zdokonalit v jízdě v terénu, obratnosti v zatáčkách i na závodní dráze.

Teoretická příprava v učebně zaujala i eventovou manažerku společnosti AUTODROM MOST Veroniku Rakovou. „Bylo to hodně zajímavé. Instruktor předvedl, jak posílit potřebné svaly na velkých balonech. Upozornil také, že řídítka nejsou držátka. Motocykl musí mít jezdec pod kontrolou celým tělem. Proto je právě důležité správně a účinně posilovat vnitřní svalstvo v oblasti břicha a zad,“ svěřila se se svými postřehy.

Na cvičných plochách polygonu si pak účastníci kurzu s časopisem MOTOCYKL vyzkoušeli tři tratě, hodinu strávili i na velkém závodním okruhu autodromu. Na závěr si užili jízdu po off-roadové dráze. „Pod dohledem profesionálů nacvičovali balanci, krizové brzdění, úhybné manévry, správnou akceleraci a plynulost jízdy. Cílem je, aby zlepšili své jezdecké schopnosti, zručnost při rychlé i pomalé jízdě v terénu či v zatáčkách a naučili se zvládat krizové situace nebo náročnější manévry,“ upřesnil šéfredaktor časopisu MOTOCYKL Martin Tománek.

Zájem o kemp organizátory podle Tománka příjemně překvapil, chtějí ho proto ještě dvakrát zopakovat. „Je vidět, že mezi motorkáři je spousta odpovědných a rozumných lidí, kteří se chtějí svůj stroj naučit co nejlépe ovládat a výrazně tak posílit aspekt bezpečnosti. Kurz jsme navíc sestavili tak, aby si klienti jízdu co nejvíce užili a vychutnali. Vždyť jednostopá vášeň je především právě o parádním svezení na trati s pohodovou atmosférou a s partou podobně postižených jedinců,“ doplnil.