Ténéré 700 World Raid 2018 se přesouvá na místo „dakarské“ nehody do Argentiny

Adrien van Beveren vyměnil svůj motocykl Yamaha WR450F Rally za prototyp Ténéré 700 World Raid. V rámci akce Ténéré 700 World Raid 2018 se Adrien van Beveren vrací do Argentiny, kde předčasně ukončil letošní Rallye Dakar. Tato část cesty představuje svět profesionálních jezdců rallye a názorně dokládá všestrannost prototypu Ténéré 700 World Raid ve zcela novém prostředí. Adrien je členem Yamalube Yamaha Official Rally Team, jednoho z nejuznávanějších týmů současné rallye, a je připraven ukázat, co vše tento motocykl dokáže.

Po cestě Rodneyho Faggottera u protinožců a dobrodružné výpravě Stéphana Peterhansela v Maroku volí Adrien návrat do míst, kvůli kterým musel opustit Rallye Dakar 2018, a chystá se terén pokořit. Prototyp Ténéré 700 World Raid byl dopraven přesně na místo, kde Adrien letos havaroval, a odtud bude jeho cesta pokračovat. Superstar rallye závodů testovala prototyp Ténéré 700 World Raid v jednom z nejnáročnějších terénů Jižní Ameriky, a opět dokázala dokonalou přizpůsobivost motocyklu jakýmkoli podmínkám. Drsný kamenitý terén, vyprahlé pláně, hustý porost – nic z toho nepředstavovalo pro jezdce ani motocykl žádnou překážku.

Adrien má s jízdou na terénních motocyklech mnohaleté zkušenosti a na světě je jen málo lidí, kteří by dokázali lépe představit kvality prototypu Ténéré 700 World Raid. Van Beverenovi jako šestinásobnému vítězi závodů Enduropale du Touquet a několikanásobnému účastníkovi Rallye Dakar unikly v roce 2017 v této soutěži stupně vítězů o pouhou minutu. Stal se proto logickou volbou pro jihoamerickou část akce Ténéré 700 World Raid 2018. Po večeru u ohně v argentinské divočině Adrien za svítání vyrazil s cílem předvést jedinečné schopnosti prototypu Ténéré 700 World Raid 2018, který si dokáže poradit se vším, co se mu postaví do cesty. Díky dokonalé kombinaci výkonu a manévrovatelnosti provezl prototyp Ténéré 700 World Raid 2018 Adriena van Beverena všemi nástrahami trasy Rallye Dakar 2018 v úžasném tempu. Na cestě k cíli, při které dokončil část trasy, kterou musel předtím nechat nepokořenou a kde prototyp Ténéré 700 World Raid prokázal své kvality, si jezdec splnil své předsevzetí. Nyní je připraven předat stroj do rukou dalšího jezdce, který si vytyčí nové cíle a bude čelit novým výzvám.