Styl pro pravé gentlemany: Confederate X132 Hellcat

Firmu Confederate Motor Company, amerického výrobce motocyklů, založil v roce 1991 Matthew Chambers. Firemní mortorky jsou distribuovány z Birmingham Velocity of America a v současné době jsou to dva modely – Hellcat F131 and the Wraith B120.

Firma utrpěla v létě roku 2005 značné škody, které jí způsobil americký hurikán Katrina. Továrna byla poškozena, přerušila výrobu a přestěhovala svoje aktivity z větší části do Birminghamu ve státě Alabama. Výroba byla obnovena až na počátku roku 2006.

Motorky jsou spojeny se jmény jako Brad Pitt, Ryan Reynolds a Bruce Springsteen. Tom Cruise dokonce přijel na jedné z motorek na premiéru filmu Mission impossible III.

Confederate X132 Hellcat určitě není motorka, kterou můžete vidět každý den. Svoje pojmenování získala podle legendární stíhačky F6F Hellcat, letadla z druhé světové války. Je výsledkem nekompromisního konstrukčního a výrobního přístupu. Jen si představte: vzduchem chlazený dvouválec do V (X132 Copperhead) o objemu 2 163 ccm, jednodílné kované kliky, točivý moment 203 Nm, speciální hliníková slitina využívaná v leteckém průmyslu při výrobě pouzder, pětistupňová převodovka, ručně svařovaný ocelový rám. Najít se tu dají i další netradiční konstrukční i dílenské finesy. Finančně náročnější , ale kvalitnější a se zárukou trvalosti.

A cena? Myslíte, že díky přístupu a provedení astronomická? Menší než by se dalo předpodkládat. Za tuhle motorku zaplatíte 50 000 dolarů, resp. 38 900 EUR.

[nggallery id=25]

-VS-