Stovky motorkářů projely Prahu v rámci spanilé jízdy Prague Harley Days 2019 [video]

2019-prague-harley-days-spanila-jizda

Je tomu přesně rok, co v Praze proběhly velké oslavy 115. výročí americké značky Harley-Davidson. V rámci toho se konal velký sraz se spanilou jízdou. Oslavy navazovaly na akce nazvané jako Prague Harley Days, které se konaly už po několik let předtím. I když se letos nekonaly žádné oslavy, motorkáři se na Prague Harley Days 2019 sešli i letos. O prvním prázdninovém víkendu se jimi holešovické výstaviště a jeho okolí hemžilo.

Nešlo tradičně jen o sraz, ale o velkou kulturní akci, v rámci níž probíhal velký doprovodný program, který zahrnoval výstavy historických, ale i zbrusu nových motorek, ale také koncerty a další vystoupení. Neopomenutelným bodem programu je ovšem také sobotní spanilá jízda. Ta letošní vyrážela z výstaviště v 10 hodin dopoledne a vedla centrem Prahy. Podle Radiožurnálu měla na délku tři kilometry a jeli v ní motorkáři z více než 20 zemí světa.

A že byla opravdu dlouhá, to se můžete přesvědčit z průjezdů v přiloženém videu.

A pokud by vám to nestačilo a chtěli jste atmosféru nasát ještě intenzivněji, můžete se podívat na záznam z živého vysílání přímo z kolony. Vysílali ho v přímém přenosu sami pořadatelé.

Výstaviště nabízelo ale i statické exponáty. Na některé z nich se můžete podívat v přiložené galerii. Pokud jste to letos nestihli, můžete to napravit opět za rok.