Stovky motocyklů Jawa přijely na sraz do Ledců [velká fotogalerie]

2019-8_cerven-jawa-sraz-ledce- (14)

V obci Ledce v Královéhradeckém kraji bylo včera pěkně živo. Celou obcí se ozýval zvuk historických motocyklů a mopedů zejména značky Jawa. Na již čtvrtý sraz přátel JAWY jich přijelo několik stovek.

Sraz přátel JAWY v rodišti zakladatele Františka Janečka, jak zní celý název, se konal v Ledcích nedaleko Hradce Králové. Do areálu tamějšího koupaliště najížděli po celý den další a další majitelé a řidiči historických motorek a mopedů. Pořadatelé už předem hlásili, že kromě motorek Jawa rádi přivítají i další historické motorky.

Na sraze byla nejen spousta motorek, ale lidí, kteří si všechny ty legendárních péráky, kývačky, panelky, pincky, ale i pionýry a další chtěli prohlédnout a třeba při tom i zavzpomínat na své mládí, kdy na takových strojích také jezdili. A ta vůně, která z klasických motorek vycházela…

V odpoledních hodinách naplánovali pořadatelé vyjížďku v podobě prodloužené (37 km) hromadné spanilé jízdy k rodnému domu Františka Janečka, což byl český konstruktér, vynálezce, průmyslník a právě zakladatel značky Jawa.