Stopětadvacítky, a skútry nevyjímaje, jsou dnes ideálním posunovadlem pro každého nejen do města

Jak ale vybrat ten správný stroj, zvlášť, když se jedná o první přibližovadlo? Podívejte se  několik modelů, které jsou cenově dostupné i jako začátečnické vozidlo.

Zatímco ve vyšších kubaturách mají jezdci tendenci víc řešit původ a značku stroje, u první motorky to nebývá až tak významné kritérium. Daleko důležitější je finanční dostupnost stroje a náhradních dílů i šíře servisní sítě. Nejdostupnější a také nejprodávanější motorky vůbec jsou v současnosti tzv. naháči. Řadí se mezi lehké stroje, navíc nenáročné na řízení. Nabízí jízdní pohodlí a vzpřímený posed vhodný i pro začínající motorkáře.

Mezi naháče se řadí i motocykl Senke Leopard, který na český trh dováží společnost Auto Kelly. Díky tomu se můžete spolehnout na širokou a rychlou dostupnost náhradních dílů, servisu a veškeré záruční standardy. Jedná se o stroj s čtyřtaktním vzduchem chlazeným jednoválcem o obsahu 125 ccm a s výkonem 12,5 koní. Tento motor plní emisní normu EURO 4 a nabídne spotřebu 3,5 litrů s dojezdem až 400 kilometrů na jedno natankování. Zajímavostí je pak vestavěné rádio s Bluetooth a USB vstupem pod sedadlem. Můžete si tak užít zábavu na cestách, při poslechu vaší oblíbené hudby. Prodejní cena 54 990 Kč ho řadí mezi vůbec nejlevnější motocykly ve své kategorii. Motorka je vhodná pro začínající jezdce a pro všechny, kteří vlastní řidičský průkaz skupiny A1.

Na trhu však existuje velmi efektivní varianta i pro ty, kteří hledají nový, avšak finančně zajímavý skútr. V prodejnách dovozce naleznete i produkty značky Maxon a jedním z nabízených modelů je Blade s atraktivním moderním designem. Jedná se o vzduchem chlazený čtyřtaktní jednoválec o obsahu motoru 125 ccm a tento skútr je možné řídit i s řidičským průkazem skupiny B. Blade je skvělou alternativou auta do městského provozu, a to nejen kvůli tomu, že nemusíte stát v zácpách, ale také díky nízkým provozním nákladům. Spotřeba tohoto modelu se pohybuje kolem 3 litrů na 100 kilometrů a jeho dojezdová vzdálenost je až 178 kilometrů. S maximální rychlostí 85 km/h a již uvedenou nízkou spotřebou  vyjde na 33 489 Kč.

Zejména pro delší nebo pohodlnější mimoměstské cestování je ideální model Ardour, který disponuje největším průměrem kol ze všech modelů skútrů Maxon, díky čemuž dokáže lépe tlumit nástrahy silnic. Je osazen stejným motorem a majitel za něj zaplatí o pouhý 1000 Kc více, tedy 34 489 korun.

Stálicí v modelové řadě značky Maxon je pak typ Matador, ideální kamarád do městského provozu, a to nejen díky nízkým provozním nákladům, ale také díky malým kolům, které umožňují skvělou manévrovatelnost.

K motocyklům je možné si dokoupit také veškerý sortiment doplňků a náhradních dílů., jako jsou například vhodné chrániče, motorkářské oblečení, helmu, rukavice anebo také motokufry, zabezpečení proti krádeži nebo třeba držáky na navigace a mobilní telefony nebo i třeba krycí plachty.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“397″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]