Stejné hlídce pražských policistů dvakrát ujížděl stejný řidič se zákazem řízení. Pokaždé na jiném kradeném motocyklu

ujizdejici-motorkar-policie-pmj-praha- (1)

Pražští policisté z pohotovostní motorizované jednotky měli divokou službu. Dvakrát se jim na motorce snažil ujet řidič, který má vysloven platný zákaz řízení. Pokaždé to bylo na jiné motorce a pokaždé nakonec havaroval.

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v pondělí 15. března povšimli v Podchýšské ulici v Praze 4 řidiče na skútru, kterého se rozhodli zastavit a zkontrolovat. V momentě, kdy se na policejním autě rozsvítily majáky s nápisem STOP, se situace během několika okamžiků změnila v dramatickou honičku. „Péjáci“ ihned informovali ostatní hlídky v terénu, že jim ujíždí vysokou rychlostí řidič na skútru a ohrožuje svou jízdou ostatní účastníky silničního provozu. Následně se snažil policistům ujet po lesní cestě směrem k Modřanské rokli, kde v lese poblíž ulice u Libušské přehrady řidič nezvládl řízení a narazil do stromu. Před policisty se snažil muž ještě utéct, ti ho však dostihli a za užití donucovacích prostředků zpacifikovali a zadrželi.

Mohlo by vás zajímat:  Zvyšuje se počet nehod s účastí motocyklistů. Dopravní nehody motocyklistů končí ve většině případů jejich vážným zraněním

Lustrací v policejních evidencích na místě zjistili, že čtyřiatřicetiletý řidič byl před pár měsíci propuštěn z vězení, kde si odpykával několikaletý trest za rozsáhlou majetkovou trestnou činnost. Dále policisté na místě zjistili, že řidič má vyslovený zákaz řízení až do roku 2026. Jelikož měl značně rozšířené zorničky, policisté muže vyzvali k provedení testu na drogy, který odmítl.

Skútr, na kterém ujížděl, měl na sobě registrační značku, která byla vyrobena z dvou jiných registračních značek. Výrobní číslo na motocyklu bylo úmyslně poškozeno a policisté tak na místě, nebyli schopni zjistit původ skútru. Z tohoto důvodu si kolegové na místo zavolali kriminalisty zabývající se automobilovou kriminalitou, kteří následně zjistili, že se jedná o kradený skútr. V tuto chvíli kriminalisté vyšetřují, za jakých okolností podezřelý ke kradenému motocyklu přišel, ve výslechu totiž uvedl, že ho dostal od kamaráda.

Čtyřiatřicetiletý recidivista byl převezen na policejní služebnu pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Mohlo by vás zajímat:  Policistům z pohotovostní motorizované jednotky ujížděli v Praze během dvou dnů hned dva motorkáři

Stejná hlídka policistů z pohotovostní motorizované jednotky si v úterý 23. března večer povšimla v Hrazanské ulici v Praze 4 červené motorky, která měla na sobě umístěné registrační značky, které dle lustrace v policejních evidencích patřily na jiný motocykl. V momentě, kdy se na služebním voze rozsvítily majáky, „motorkář“ zabral za plyn a začal ujíždět. O celém průběhu pronásledování informovali policisté z PMJ ostatní hlídky v okolí. Dále jim uvedli, že se s největší pravděpodobností jedná o stejného řidiče, který jim před pár dny ujížděl na kradeném skútru v Modřanské rokli. Pronásledování trvalo několik minut, řidič ujížděl vysokou rychlostí dokonce i v obytné zóně, nerespektoval dopravní značení a kruhový objezd v Cholupicích a Točné projel v protisměru. Celé pronásledování skončilo až v obci Točná, kdy řidič při prudkém odbočení do ulice K Výboru nezvládl řízení, uklouzl na štěrku a následně havaroval.

Tím to však neskončilo a před zasahujícími policisty se snažil ještě utéct. Kolegové ho za užití donucovacích prostředků zpacifikovali a zadrželi. Následně hlídka informovala operačního důstojníka a ostatní policisty v terénu, že se opravdu jedná o stejného řidiče, který jim v minulosti ujížděl.

Recidivista se zákazem řízení do roku 2026 test na drogy opět odmítl. Šetřením a lustrací na místě bylo zjištěno, že motorka, na které muž ujížděl, byla odcizena téhož dne v Praze 4. Vyrobní číslo na ni bylo opět poškozené a registrační značka patřila na jiný motocykl.

ujizdejici-motorkar-policie-pmj-praha- (2)

Mohlo by vás zajímat:  Motorkář vytlačil řidiče nákladní soupravy z vozovky [video]

Čtyřiatřicetiletý řidič byl převezen na policejní služebnu, tam si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Případem se nyní zabývají, jak policisté z místního oddělení Modřany a dopravní služby, tak i kriminalisté šetřící krádeže v Praze 4. Při výslechu podezřelý opět uvedl, že nevěděl, že se jedná o kradenou motorku, jelikož ji dostal od kamaráda. Kriminalisté se celým případem intenzivně zabývají a nevylučují, že se trestní stíhání rozšíří o další trestné činy.

Zdroj a foto: Policie ČR

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*