Stále v kontaktu s BMW Motorrad. Komunikační systém Fit-for-All pro až šest motocyklů

BMW Motorrad zjednodušuje bezdrátovou komunikaci motorkářů dvěma novými výrobky. Nový komunikační systém Fit-for-All lze zabudovat prakticky do jakékoli přilby. Propojením tohoto systému s novým komunikačním modulem Bike-to-Bike umožňuje také skupinovou komunikaci s ostatními jezdci na motocyklech.

Komunikační systém BMW Motorrad Fit-for-All umožňuje jezdcům být navzájem v kontaktu, poslouchat oblíbenou hudbu, vést telefonní hovory a nechat se navádět navigací BMW Motorrad Navigator. Nový systém Fit-for-All je vhodný pro všechny motocyklové přilby BMW (kromě BMW Motorrad Bowler) a může být zabudován do přileb jiných výrobců. Základní kit Fit-for-All doplňuje nabídku již dostupných komunikačních systémů BMW Motorrad.

Na helmě nezávislý komunikační systém byl koncipován jako komunikační prostředek mezi jezdcem a jeho spolujezdcem, ovšem umožňuje komunikovat až šesti motorkářům v soukromém režimu prostřednictvím komunikačního modulu Bike-to-Bike. Systém Fit-for-All je kompatibilní s již existujícími komunikačními systémy BMW Motorrad.

Dosah komunikačního modulu mezi dvěma motocykly je až 300 metrů. Ve skupině činí dosah za ideálních podmínek až 2 kilometry. Jezdci si mohou pomocí aplikace, která je bezplatná, vybrat mezi soukromým a veřejným režimem. Ve veřejném režimu lze propojit až šest motocyklů.

Mohlo by vás zajímat:  Podmol se na prvním dakarském soustředění v Srbsku málem srazil s krávou a traktorem

Komunikační systém Fit-for-All lze pohodlně ovládat pomocí tří tlačítek. Různé kombinace tlačítek umožňují snadné párování se systémem interkomu, ovládání hlasitosti, zapínání a vypínání, a také přístup do konfiguračního nastavení. Ovládací jednotka je umístěna na levé straně přilby a je odolná jak vůči UV záření, tak i povětrnostním vlivům.

Kromě bezdrátového hlasového spojení mezi jezdcem a spolujezdcem umožňuje systém Fit-for-All komunikaci také s dalšími zařízeními podporujícími technologii Bluetooth. To znamená, že lze přijímat i pokyny od navigace BMW Motorrad Navigator. Možné jsou také telefonické hovory, pokud je nablízku vhodný chytrý telefon. Totéž platí pro přehrávání hudby přes audiosystém BMW nebo kompatibilní koncová zařízení. To vše nejen pro jezdce, ale také pro spolujezdce.

Příjemný zážitek z komunikace za jízdy zajišťuje automatické potlačování hluku, čisté přehrávání hudby a vysoká kvalita řeči. Provoz bez dobíjení je možný až 8 hodin (560 mAh).