Spolehlivý dojezd páté etapy jezdců Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing

Pablo Quintanilla a Luciano Benavides z týmu Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing úspěšně dojeli do cíle páté etapy Rallye Dakar 2021 a získali 10. a 13. místo. V době, kterou jezdci označují za dosud nejtěžší den závodění, udělaly dvě hvězdy namontované na RZ 450 chyby brzy, ale obě dokázaly vyrovnat některé ze svých ztrát zvýšením tempa v posledních fázích 456 km speciálu.

S prvním úsekem měřeného speciálu, před kontrolním bodem na kilometru 43, který se ukázal jako nejnáročnější, mnoho konkurentů dostalo odpor v obtížně navigovatelném terénu. Quintanilla byl jedním z těch, kteří zjistili, že jedou mimo trať etapy, ale s využitím svých zkušeností se dokázal vrátit zpět na oficiální cestu. Když Pablo našel druhou polovinu etapy s písčitými stopami a pouštními dunami podle svých představ, okamžitě začal chytat vedoucího jezdce etapy. Chilský jezdec si užíval bezchybných posledních 200 km a nakonec dojel do cíle jako 10. nejrychlejší, aby si tak zajistil 11. místo v prozatímním celkovém pořadí.

Po svém třetím místě ve čtvrté etapě se Benavides dnes brzy ocitl blízko přední části a otevřel speciál. Stejně jako týmový kolega Quintanilla trpěl Luciano několika chybami, včetně malé havárie, a poté jej dojela ​​řada jezdců. Když skupina dokončila etapu společně, usadil se Argentinec na bezpečném cíli na 13. místě.

Pablo Quintanilla: „Dnešní den se ukázal jako opravdu těžká etapa.“ Na začátku jsem se na velké náhorní plošině vybral na jednu sjezdovku asi o 200 metrů dříve, než jsem měl. Znamenalo to, že jsem cestoval asi pět kilometrů špatným směrem. Když jsem si to uvědomil, zkusil jsem se protnout, abych se vrátil tam, kde bych měl být, ale bylo to příliš kamenité, takže jsem musel cestovat celou cestu zpět. Je zřejmé, že jsem tam ztratil spoustu času. Věděl jsem, že odtamtud musím hodně tlačit na konec etapy, a tak jsem se opravdu snažil, jak jsem mohl, a podařilo se mi vynahradit si čas na kluky vpředu. Nakonec to není tak špatné, jak víme, je před námi ještě dlouhá cesta. Ležím těsně mimo top 10, ale jen asi 15 minut za vůdcem, a to se může změnit jen v jedné fázi. “

Luciano Benavides: „Dokončili jsme den pět, což byl snadno nejtěžší den, jaký jsme měli celý týden.“ Nebyla to pro mě nejlepší etapa, měl jsem docela brzy havárii, blízko kilometru 20, a poté jsme spolu jeli pár a trochu jsme se ztratili, což stálo ještě více času. Zhruba v polovině etapy se terén trochu změnil, když jsme narazili na duny. Tou dobou už byla skupina, která jezdila společně do cíle, takže bylo těžké na kterémkoli z nich dohnat čas. Byl to dlouhý, únavný den, ale nakonec můj výsledek nebyl tak špatný. “

Mohlo by vás zajímat:  Michek v první etapě bloudil

Po zítřejším dokončení šesté etapy Rallye Dakar 2021 dosáhnou jezdci poloviny závodu. Nejprve však musí čelit dalšímu náročnému dni v dunách, přičemž 618 km dlouhá rychlostní zkouška bude zahrnovat dlouhý 448 km měřený speciál.

Zdroj a foto: Husqvarna Motorcycles GmbH