Společnosti Fantic Motor a Yamaha Motor Europe posilují strategické partnerství

Společnosti Fantic Motor a Yamaha Motor Europe oznámily své zamýšlené rozhodnutí posílit své strategické partnerství na základě společného záměru, že společnost Fantic Motor získá 100% akcií společnosti Motori Minarelli do konce roku 2020. Tato operace poskytuje posílení stávajících společností Yamaha Motor a Fantic Synergie motorů posouvá spolupráci mezi oběma společnostmi na další úroveň v oblasti motocyklů a e-mobility.

Toto partnerství – založené na společných klíčových hodnotách poctivosti, konzistence, inovací a excelence produktů – vytváří silnější synergie mezi hlubokými znalostmi trhu Fantic Motor, inovacemi a proaktivitou a reputací Yamaha Motor, vysokou kvalitou a silnými zkušenostmi s výrobou.

Na druhé straně toto důležité partnerství umožní společnosti Motori Minarelli dále zvyšovat know-how v oblasti motorů a e-hnacích ústrojí, rozšířit výrobní sortiment, vstoupit do segmentu e-mobility a posílit tržní konkurenceschopnost společnosti Fantic Motor při zachování současné úrovně zaměstnanosti. V důsledku této akvizice bude Fantic těžit z Motori Minarelli kvalifikované pracovní síly, aktualizovaného průmyslového aktiva na podporu jejího růstu, zvýšení průmyslové a výzkumné a vývojové kapacity a přístupu k vybraným motorům a komponentům Yamaha s nejnovějšími technologiemi.

Mohlo by vás zajímat:  RENT A RIDE. Půjčovna BMW Motorrad je již dostupná i v České republice

Tato operace je také v souladu s již probíhající globální strategií výroby motorů Yamaha Motor, která využívá zvýšení efektivity prostřednictvím globálního nasazení platforem motorů a optimalizaci výrobní kapacity prostřednictvím konsolidace výroby spalovacích motorů v hlavní objemové trhy.

Dlouhodobé partnerství mezi společnostmi Yamaha Motor a Fantic Motor vytvoří podmínky pro hladký přechod k novému obchodnímu plánu a umožní společnosti Motori Minarelli pokračovat ve své misi dodávat motory a podporovat své stávající zákazníky a být v dokonalé pozici pro implementaci nových obchodní aktivity a v budoucnu rozšiřuje svoji působnost a rozsah dodávek ve výrobním rámci Fantic Motor při zachování své identity.

Dohoda má být dokončena do konce roku po ukončení konzultací s Evropskou radou zaměstnanců Yamaha Motor Europe a informacích od místní rady zaměstnanců společnosti Motori Minarelli.

Foto:YAMAHA MOTOR EUROPE N.V. - Zdroj:YAMAHA MOTOR EUROPE N.V.