Společnosti Fantic Motor a Yamaha Motor Europe oznamují dohodu o posíleném partnerství. Chystají i elekrické motorky

Společnosti Fantic Motor a Yamaha Motor Europe informují o uzavření dohody o zamýšleném rozhodnutí posílit své strategické partnerství na základě akvizice 100% akcií společnosti Motori Minarelli společností Fantic Motor.

Od data oznámení zamýšleného rozhodnutí byly pozitivně ukončeny konzultace s Evropskou radou zaměstnanců Yamaha Motor Europe a s místní radou zaměstnanců společnosti Motori Minarelli. Během této fáze byly diskuse vedeny s pozitivní myslí všemi stranami, které si byly vědomy příležitostí vytvořených tímto partnerstvím pro budoucnost aktivit Motori Minarelli a „Made in Italy“. Tato operace posílí stávající synergie Yamaha Motor Europe a Fantic Motor tak, aby posunula spolupráci mezi oběma společnostmi na další úroveň v oblasti motocyklů a e-mobility.

„Posílení partnerství se společností Yamaha Motor Europe a akvizice společnosti Motori Minarelli představují pro Fantic Motor důležitý krok k dalšímu posílení naší pozice technologického lídra ve výrobě motocyklů, e-kol a produktů pro e-mobilitu v Itálii.“, uvedl Mariano Roman, generální ředitel společnosti Fantic Motor.

Mohlo by vás zajímat:  Laia Sanz dokončila šestou etapou první polovinu DAKARu 2021

„Budeme společně pracovat na dalším rozšiřování know-how společnosti Motori Minarelli v oblasti motorů a e-hnacího ústrojí, rozšíření výrobního sortimentu a nabídnutí zákazníkům společnosti Motori Minarelli konkurenceschopné špičkové technologické pohony při zachování současného stavu úrovně zaměstnanosti “. „Jsme obzvláště spokojeni s dokončením tohoto důležitého partnerství,“ uvedl Eric de Seynes, prezident Yamaha Motor Europe.

„Dlouhodobé partnerství mezi společnostmi Yamaha Motor Europe a Fantic Motor vytvoří podmínky pro hladký přechod na nový obchodní plán a umožní společnosti Motori Minarelli pokračovat ve své misi při zachování své identity. Dohoda také vytvoří silnou budoucnost pro Motori Minarelli v italském průmyslu, což umožní společnosti mít perfektní pozici pro realizaci nových obchodních aktivit a pro rozšíření jejího provozu a nabídky. “

Mohlo by vás zajímat:  11. etapa Rallye Dakar 2021 byl z pohledu Jantar teamu tou nejtěžší

Toto partnerství – založené na společných klíčových hodnotách poctivosti, konzistence, inovací a excelence produktu – vytváří silnější synergie mezi hlubokými znalostmi trhu Fantic Motor, kreativitou a proaktivitou a reputací Yamaha Motor, nejmodernější kvalitou a silnou výrobou odbornost.

Zdroj a foto: Yamaha