Společnost Honda získala hned čtyři ocenění „Red dot design“ za automobilové, motocyklové a energetické produkty

HONDA WINS QUARTET OF RED DOT DESIGN AWARDS FOR AUTOMOBILE, MOTORCYCLE AND POWER PRODUCTS

Značka Red Dot Winner se mezinárodně proslavila jako jedna z nejvyhledávanějších značek kvality v oblasti produktového designu. O každoročních cenách rozhoduje porota 50 mezinárodních odborníků, kteří testují každý přihlášený produkt, hodnotí jej a diskutují o něm. Kritéria posuzování se každý rok přehodnocují a přizpůsobují tak, aby odrážela nejnovější technické, sociální, ekonomické a ekologické požadavky.

„Máme radost, že se nám poprvé podařilo získat ocenění Red Dot v kategorii „Design produktu“ ve všech produktových řadách společnosti Honda, a to u motocyklových, automobilových a energetických produktů,“ říká Toshinobu Minami, provozní ředitel Designového centra společnosti Honda R&D Co Ltd., „Jsme přesvědčeni, že jde o výsledek uskutečnění touhy společnosti Honda ‚sloužit lidem prostřednictvím technologií, nápadů a designu v našich produktech‘, což je klíčovým principem již od založení společnosti. Budeme nadále řešit výzvy, abychom pro naše zákazníky i v budoucnu zajišťovali ‚překvapení a vzrušení’“.

Motocykl NT1100 uvedený v říjnu 2021 představil novou éru cestování na motocyklech. Pohodlný, agilní a především velmi příjemný motocykl NT1100, jehož styl navazuje na bohatý odkaz značky Honda v oblasti cestování a jehož cílem je přilákat jak tradiční motorkáře, tak i novou generaci hledající tradiční cestovní hodnoty pohodlí a praktičnosti bez zjevného „dobrodružného“ vzhledu a nádechu.

V italském výzkumném a vývojovém středisku společnosti Honda v Římě jej vytvořil designér Maurizio Carbonara, který navrhl také velmi populární model CRF1100L Africa Twin a X-ADV. Hlavním principem nového motocyklu je „proaktivní pohodlí“. Jeho čisté elegantní linie doprovází pocit lehkosti díky jeho zvýšené výšce a horizontálním charakterovým liniím, které u tohoto cestovního motocyklu důrazně naznačují novou úroveň požitku z jízdy.

Mohlo by vás zajímat:  Yamaha, Honda, Kawasaki a Suzuki tvoří sdružení pro výzkum malých vodíkových motorů

Další jednostopý vítěz ocenění společnosti Honda, „skútr pro dobrodruhy“ ADV350 věrně čerpá ze vzhledu a dojmu modelu X-ADV o objemu 750 cm3, který si po svém představení v roce 2017 okamžitě získal přízvisko „první jednostopé SUV“ díky jeho robustním, hranatým designovým liniím, rozmanitým povrchům, vysoké světlé výšce, odpružení s dlouhým zdvihem a praktičností skútru. Motocykl ADV350 přináší tento inovativní vzhled na trh se skútry střední kapacity pod hlavičkou „nové městské dobrodružství“. Jeho offroadově orientovaný vzhled odpovídá skutečné schopnosti vypořádat se s nejdrsnějším asfaltem díky originálnímu odpružení, které je v dané třídě jedinečné.

Cenami ověnčenou řadu doplňuje nedávno představený generátor EU32i, který nabízí ohromný výkon v uživatelsky přívětivém a chytře navrženém uspořádání. Poprvé na světe je zde zabudován vysoce výkonný motor do přenosného generátoru se vstřikováním paliva. Nabízí působivý výkon 3200 W a spolehlivost, kterou se dříve vyznačovaly pouze automobily a lodní závěsné motory. Dodává se dokonce se speciální aplikací pro chytré telefony a s připojením Bluetooth, které umožňuje uživatelům sledovat stav generátoru a ovládat ho na dálku.

Nedávné triumfy společnosti Honda v automobilové části soutěže Red Dot Awards staví na dlouhé historii soutěžních úspěchů, včetně modelu Honda S2000 v roce 2001, modelu Civic v roce 2006 a evropského modelu Accord Tourer v roce 2008.