Společnost Honda přijíždí na festival Wheels and Waves 2024 − a na hondacustoms.com − ve velkém stylu

Wheels and Waves - Irezumi

V roce 2024 oslaví stránky www.hondacustoms.com páté výročí své existence. Letos se o hlavní cenu utká rekordní počet šestnácti motocyklů z devíti různých evropských zemí, a to online na webu hondacustoms.com a naživo na festivalu Wheels and Waves v Biarritzu.

V roce 2020 se vítězem prvního ročníku www.hondacustoms.com stala verze CB1000R „Africa Four CRF1000R“ od švýcarského dealera značky Honda, společnosti Brivemo Motos. V roce 2021 získal pro Portugalsko trofej model CB650R Fenix společnosti Mototrafa. V roce 2022 se úpravci zaměřili na model CMX500 Rebel, přičemž vítězem se stal Maanboard od úpravců Motocicli Audaci ze Sardinie. Pro rok 2023 se do hledáčku konstruktérů dostaly minibiky a vítěz, postapokalyptický Dax Furiosa − výsledek spolupráce mladé umělkyně Tamary Alves (@tamara_aalves) a Art of Wheels Garage (@artonwheelsgarage) − vrátil trofej do Portugalska. Soutěž v úpravách motocyklů se stala každoroční událostí, která probíhá v reálu i online a jejíž popularita roste s tím, jak konstruktéři popouštějí uzdu své fantazii. Na stránkách hondacustoms.com se v létě 2023 hlasování zúčastnilo více než 21 000 návštěvníků, což je o 41 % více než v předchozím roce.

Rok 2024 chce na tento úspěch navázat a tentokrát přichází na řadu model CL500 – motocykl ve stylu scrambler se svižným dvouválcovým motorem určený pro držitele řidičského oprávnění kategorie A2. CL500 je všestranný motocykl nabízející obrovskou radost z jízdy, který je skvělým vstupním bodem jak do samotného světa motocyklů, tak i do světa úprav a s tím související svobody, sebevyjádření a individuality, kterou umožňuje – z toho důvodu je celkový princip dizajnu jednoduchý: „vyjádřete co cítíte.“ Všechny stroje budou vystaveny na každoročním festivalu Wheels and Waves v Biarritzu od středy 12. do neděle 16. června 2024 a po celé léto pak on-line na webu hondacustoms.com, kde mohou návštěvníci hlasovat pro svou nejoblíbenější úpravu a stáhnout si tapety do telefonu nebo na plochu svého počítače. Stránky Hondacustoms.com budou opět k dispozici v angličtině, francouzštině, němčině, italštině a portugalštině a vítězové budou vyhlášeni na konci léta.

Hlasování může začít. A ať vyhraje ten nejlepší…

SESTAVA PRO ROK 2024

Enduro 500 Španělsko

Wheels and Waves – Enduro 500

Enduro 500 je poctou prodejce Stilmoto klasickým španělským enduro motocyklům. Tento model byl navržen tak, aby vás pohladil po duši vzpomínkami na krásnou zlatou éru motocyklové historie. Má poutavý lak nádrže, vysoký přední blatník, kryt světlometu, tabulku na upevnění závodního čísla, řadu ručně vyráběných dílů a tlumič výfuku Arrow.

Mohlo by vás zajímat:  Nepropásněte kurzy bezpečné jízdy. "Honda Motorcycle Safety Training"

@stilmotohonda          @hondamotoses

Cherry Lady Španělsko

Wheels and Waves – Cherry Lady

Cherry Lady vychází z klasických linií a log legendárních motocyklů Honda 750 z 90. let minulého století a snaží se zachovat podstatu a historii značky. Tvůrci tohoto stroje z Honda Motorsport Las Rozas de Madrid mají bohaté zkušenosti s úpravami motocyklů u svých zákazníků, ale tento je výhradně jejich dílem. Mezi zajímavé detaily patří výfuk IXIL, řídítka Drag Bar, minimalistické směrovky, prémiové kožené sedlo s červeným prošíváním, zrcátka RedMoto, pneumatiky Michelin Anakee a lak Candy Red.

@hondamotorsportmadrid      @hondamotoses

CL501R Španělsko

Inspirací pro model CL501R – postavený v Honda Moto Centre Leon – je styl plochodrážních motocyklů, jež jsou mimořádně populární v USA. S nastavitelnými zadními plynovými tlumiči, nastavitelnou přední vidlicí, radiálním předním brzdovým válcem a opleteným brzdovým vedením, ručně vyrobenými kryty chladiče a řetězu se tvůrci zaměřili na nalezení správné rovnováhy mezi výkonem, estetikou a funkčností s cílem vytvořit model CL, který vypadá připravený na závody.

@motocenter_leon_hondamotos        @hondamotoses

Moonground Portugalsko

Wheels and Waves – Moonground

Elegantní a čisté linie. Moonground od portugalského dealera Garonda je minimalistické jednostopé vozidlo připravené na jakýkoli terén (nebo na jakoukoli planetu), kam se vydá. Úpravy zahrnují ovíjené svody výfuku, prvotřídní tlumič výfuku a agresivní špalíkové pneumatiky.

@garonda_guarda      @hondamotos.pt

Oceans’ Track Francie

Ocean’s Track od společnosti Oceane Motos v sobě kombinuje styl amerických plochodrážních motocyklů s nádechem kaskadérských strojů. Výsledkem je ohromující vizuální efekt. Hlavními změnami oproti standardnímu modelu CL500 jsou červený rám a kyvná vidlice, zlatá kola, velmi široká řídítka na koncích doplněná zrcátky, dva LED projektorové světlomety umístěné v přední desce na závodní číslo a jednomístné sedlo.

@Oceane_motos_officiel        @hondamotofr

CL500 Digger Francie

Pocta klasickým motocyklům Honda XL a XR z 80. let od společnosti Chave motos. Model CL500 Digger se vyznačuje výrazným off-road stylem a skvěle odráží atmosféru festivalu Wheels and Waves. Má vysoký přední blatník, štítek na předním světlometu, tabulku pro upevnění závodního čísla, chrániče rukojetí, retro záď, robustní tlumič výfuku a zlatá kola.

Mohlo by vás zajímat:  Harley-Davidson představuje kolekce motocyklů Icons a Enthusiast 2024

@chave_motos           @hondamotofr

CL500 Charade Spirit Francie

Wheels and Waves – Charade Spirit

Další elegantní terénní stroj od Charade Moto s nádechem ploché dráhy; barevné provedení „trikolóra“, která Charade Spirit zdobí, je nejklasičtějším barevným schématem značky Honda a je obzvláště přitažlivé v kombinaci s agresivními špalíkovými pneumatikami, vysokým předním blatníkem, jednoduchou boční tabulkou s číslem, chrániči rukojetí a vysokým jednoduchým tlumičem výfuku.

@charademotohonda             @hondamotofr

Bik’ink Francie

Z upraveného modelu CL500 od AZ Moto a jeho nádherného oranžového a třešňově červeného laku je cítit atmosféra street scrambleru ze 70. let. Kalifornský vzhled stroje dotvářejí nové zadní tlumiče a vysoko umístěný jednoduchý výfuk.

@azmotohondarouen             @hondamotofr

Irezumi Francie

Dá se říci, že obnažený model „Irezumi“ od společnosti Starbike Honda je tak trochu nebeská bytost. Pozornost přitahuje zejména jemná kresba na nádrži, zatímco minimalistická záď s vysoko umístěným výfukem s jednoduchým saténově matným tlumičem a hnědým sedlem odlišují tento motocykl od ostatních.

@Starbike_honda       @hondamotofr

The Poseidon Project Velká Británie

Wheels and Waves – The Poseidon Project

The Poseidon Project vytvořil tým Doble Motorcycles z jižního Londýna jako poctu kráse a síle oceánu. Má na zakázku lakovaný rám a komponenty v barvách oceánské modři a zeleně, palivovou nádrž a boční panely s airbrush lakováním a na zakázku vyrobené sedlo v hnědé kůži. Inspirací byl silný zájem tvůrců o ochranu moří.

@doblemotorcycles    @hondaukmotorcycles

Sterrato 500 Itálie

Model Sterrato 500 (italsky „blátivá cesta“), který vytvořila společnost Unit Garage, ukazuje, co dokáže trocha přemýšlení, několik vybraných dílů a instalace několika dílů z originálního příslušenství Honda. Výsledkem je vylepšený terénní potenciál modelu CL500, jenž zároveň odkazuje na slavné modely Honda z minulosti. K výbavě patří vysoký přední blatník, kryt světlometu, chrániče rukojetí, kožené sedlo, zadní tlumiče Öhlins a špalíkové pneumatiky.

@unitgarage   @hondamotoitalia

Terra Battuta 500 Itálie

Terra Battuta 500 posouvá model CL500 směrem k univerzálnímu stroji pro cestování na dlouhé vzdálenosti, jenž se vyznačuje stylem, všestranností pro přepravu zavazadel a řadou dílů, které život na cestách usnadňují a zpříjemňují. Má přední blatník z broušeného hliníku, ochranný rám motoru, prvky pro upevnění brašen, černě eloxovaný nosič, vysoký štítek s integrovaným držákem GPS, špalíkové pneumatiky − a skateboard!

Mohlo by vás zajímat:  Yamaha Motor Manufacturing Europe otevírá novou montážní linku pohonných jednotek

@unitgarage   @hondamotoitalia

CL Surfer Německo

Název stroje byl zvolen s ohledem na to, že se festival Wheels and Waves koná u krásné pláže v Biarritzu a vyzařuje pohodovou surfařskou atmosféru. Model CL Surfer, vytvořen týmem dealera pod vlajkou Honda Centre ve Frankfurtu, se do této atmosféry skvěle hodí: má palivovou nádrž, přední a zadní blatníky ve stříbrné metalíze (s charakteristickým modrým pruhem), dvojdílná řídítka, nový výfuk a výrazné hnědé kožené sedlo.

@hondamotorrad_de

Flat Track 500 Belgie

Wheels and Waves – Flat Track 500

Model Flat Track 500, inspirovaný americkými závody na ploché dráze, je prvním belgickým strojem v soutěži hondacustoms.com. Oslavuje účelnou estetiku, kterou soutěžní stroje s takovou lehkostí vyzařují. Flat Track 500 je vybaven zadními tlumiči Öhlins, konzolovou kyvnou vidlicí, rovnými řídítky, novými koly, novou zadní brzdou, sníženým výfukem, upraveným zadním podsedlovým rámem a úžasným lakem palivové nádrže a je každým coulem oslavou závodů na okruzích.

@anquetymotorsport  @honda.moto.be

Alpina 500 Švýcarsko

Model Alpina 500, postavený společností Meister Engineering a oslavující 50 let značky Honda Switzerland, vychází z odkazu značky Honda a zároveň odkazuje na detaily a charakteristické rysy jedné z nejkrásnějších evropských zemí. Alpina 500 se od konkurence odlišuje palivovou nádrží ve stylu CB, obnaženým podsedlovým rámem a minimalistickým sedlem.

@meisterengineering  @hondamoto_ch

Bunker imPrint Turecko

Vítaným novým účastníkem mezinárodní soutěže pro rok 2024 je Turecko, kde společnost Bunker Custom Cycles skvěle naskočila na současnou vlnu retro café racerů a ze sériového modelu CL250 vytvořila jedinečný stylový motocykl s polokapotáží z nylonu vyztuženého skleněnými vlákny, která byla vytištěna na 3D tiskárně, novými bočními panely, krytem olejové vany a profilovaným sedlem, zakrytým výfukem, přední inverzní vidlicí z modelu CB250R a radiálním brzdovým třmenem.