Společnost GASGAS North America představila tým talentovaných jezdců pro rok 2021

Společnost GASGAS North America dnes oznámila své závodní plány na rok 2021, na tiskové akci konané poblíž severoamerického ústředí společnosti v Kalifornii. Společnost GASGAS, která předvádí různorodou sestavu světových sportovců, s potěšením představuje své vůbec první americké supercrossové / motokrosové úsilí, které dále rozšíří již tak bohatou a hrdou historii značky v závodech offroadových motocyklů a trialových soutěží.

Očekávaný tým Troy Lee Designs / Red Bull / GASGAS Factory Racing Team má mít oficiální americký závodní debut příští sobotu, 16. ledna, v úvodním kole AMA Supercross Championship v texaském Houstonu. Justinovi Barciovi v premiérové ​​třídě 450SX v sedle MC 450F, není cizí odstartování sezóny ohněm, protože si v posledních dvou sezónách (2020 a 2019) užíval úvodních vítězství. Jeho spolujezdce Michael Mosiman a Pierce Brown se chystají  dobýt třídy 250SX na MC 250F. 

Mohlo by vás zajímat:  GASGAS: tři nové motokrosové modely pro rok 2022

Dlouholetý manažer týmu Troy Lee Designs, Tyler Keefe, povede tým Troy Lee Designs / Red Bull / GASGAS Factory Racing Team s dlouholetými zkušenostmi a vysokými odbornými znalostmi.

Tyler Keefe: „V letošním roce můžeme být pro značku GASGAS noví, ale na závodní scéně Supercrossu nejsme noví. Pro všechny zúčastněné to bylo hodně práce, aby byl tento tým připraven vyrazit na závod a já vím, že máme za sebou silný tým jezdců a členů posádky, aby se tak stalo. Troyovi se splnil sen  a příští víkend ho čeká debut ve třídě 450SX s Justinem Barciou. “

V offroadových závodech roku 2021  je zcela nový Coastal GASGAS Factory Racing Team připraven nastoupit v sestavě dvou jezdců. Rodák z Washingtonu Ricky Russell bude v čele úsilí týmu závodů v sedle GASGAS EX 450F, se špičkovým Johnnym Girroirem závodícím na motorce EX 250F. Oba jezdci budou kromě národního šampionátu enduro a výběru offroadových akcí po celé zemi primárně soutěžit v Grand National Cross Country (GNCC) Series.

Barry Hawk: „V tomto sportu se pohybuji mnoho let, takže je velmi vzrušující, když přijde velká příležitost, jako je tato. Tým Coastal GASGAS Factory Racing Team je pro nás další úrovní a se zdroji dostupnými od GASGAS spolu s infrastrukturou, kterou již máme zavedenou, se těším a očekávám skvělé věci v této sezóně. “

Tým GASGAS Factory Racing, který zůstává věrný svým kořenům, opět postaví dva jezdce, aby soutěžil na nejvyšší úrovni v národním šampionátu MotoTrials USA. Přední jezdec první třídy Daniel Blanc-Gonnet na sebe upozorní v sedle TXT GP 300, když se bude chtít zúčastnit šampionátu třídy Pro v roce 2021. K Blanc-Gonnetu se přidává trojnásobná ženská šampiónka AMA NATC Madeleine Hooverová, která bude v roce 2021 znovu usilovat o získání titulu Women’s Pro na motorce TXT GP 300.

Mohlo by vás zajímat:  2022 KTM 450 SMR

V návaznosti na svou dlouhou historii značky bude 10násobný šampion AMA National Trials Geoff Aaron nadále reprezentovat GASGAS v USA jako týmový manažer divize Trials Racing.

Geoff Aaron: „Jsem součástí rodiny GASGAS už téměř 20 let a nemohu říci dost o modelech TXT GP a všem, co tato značka představuje. Opravdu se těším na závodní sezónu 2021. “

Zdroj a foto: GASGAS Motorcycles GmbH