Speed Marathon 2019: policie opět chystá hromadné měření rychlosti

policie-motorka

Dne 3. dubna 2019 proběhne v rámci celé Evropy dopravně bezpečnostní akce pořádaná organizací Tispol. Akce s názvem Speed Marathon je zaměřená na dodržování stanovených rychlostních limitů.

Policie České republiky na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu a vlastních vytipovaných rizikových lokalit bude provádět po celý den měření rychlosti. Nejsou to ale jen policisté, kteří vybírají úseky, na kterých dopravně bezpečnostní akce proběhne. Jste to i vy, občani. Rádi bychom znali i váš názor. Znáte riziková místa? Víte o úseku, kde řidiči porušují předpisy? Zapojte se do výběru míst, kde budou policisté dohlížet na bezpečnost a plynulost na našich silnicích.

Cílem těchto preventivních akcí je především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost na pozemních komunikacích. Hezký nápad, ale zatím nebylo prokázáno, že by akce měla právě tyto dopady. Spíše to vypadá jako hromadné vybírání peněz do státní pokladny.

Nicméně i letos můžete posílat policistům vaše tipy na místa, kde by měli měřit rychlost. Stačí k tomu navštívit tento odkaz. Ale policisté prosí, aby vám, i vybraná místa byla reálná. Na přistávací ranveji v Ruzyni, což bylo v minulých letech oblíbeným označovaným místem, se měřit nedá… 🙂 Hlasování veřejnosti o vybraných místech pro měření rychlosti probíhá 1. do 28. února 2019.