Spanilá jízda harleyů na All American Fest, seskok osvětlených parašutistů

Poslední prázdninový víkend se v Praze nesl ve velkém stylu! Od pátku 1. září až do neděle 3. září se na pražském Holešovickém Výstavišti konala jedinečná akce konce léta All American Fest. Akce, která byla oslavou motocyklů, zejména Harley-Davidson, ale i skvělého jídla, grilování, adrenalinu, zábavy pro celou rodinu nebo hudby přivítala během 3 dnů přes 25 000 návštěvníků všech věkových kategorií z nejrůznějších koutů Evropy i světa. Počasí jako na objednávku a na programu akce hity jako spanilá jízda 800 motocyklů centrem Prahy, koncert populárních Monkey Business, exhibice ve freestyle motokrosu, grilování se šéfkuchaři v čele se Zdeňkem Pohlreichem nebo překvapení v podobě večerního seskoku osvětlených parašutistů či oficiální zahájením přímo s Prezidentem ČR Petrem Pavlem.

All American Fest, na němž se spojily akce Prague Harley Days s rodinným Burgerfestem a open-air podobou FMX Gladiator Games byl skutečnou oslavou volnosti, svobody, amerického životního stylu v pravém slova smyslu a zábavy se vším všudy! Během 3 dní navštívilo akci přes 25 000 návštěvníků všech věkových kategorií, kteří na akci dorazili nejen z ČR a sousedních zemí, ale třeba i z Velké Británie, Francie, Itálie, Nizozemí, USA, Mexika nebo Nového Zélandu. 4 000 návštěvníků dorazilo na motocyklech a tradiční sobotní spanilou jízdu si užilo 800 z nich, nejen na strojích Harley-Davidson, ale i na motocyklech jiných značek, a dokonce i na skútrech.

„Musím říct, že jsme opravdu nadšeni, jak skvělé fanoušky a návštěvníky máme a opět jsme si s nimi mohli akci užít na maximum! A i když si každý rok v pátek, kdy akce začíná, říkáme, že je to už naposledy, přesně oni jsou důvodem, proč si v neděli řekneme, že jdeme do dalšího ročníku. Velké díky proto patří všem, kteří za námi během nabitých 3 dní zavítali a All American Fest si užili přesně podle svých představ,“ říká Jaroslav Vavřina, organizátor All American Festu.

 Pátek v duchu „létajících motocyklů“ a koncertu Monkey Business

Hned první den se All American Fest rozjel skutečně na plno. Návštěvníky uchvátila dechberoucí open-air show ve freestyle motokrosu, nejen českých jezdců, v čele s Petrem „Pilníkem“ Pilátem, ale třeba nejmladším 11letým Matyášem Novotným. Skvělou podívanou představoval i oblíbený pole dance battle. Celý den pak vyvrcholil koncertem oblíbené české kapely Monkey Business, která předvedla nejen skvělý koncert, ale i jedinečnou vizuální show.

 Sobotní spanilá jízda, návštěva Prezidenta ČR i letící osvětlení parašutisté

Druh den akce, sobotu 2. září, odstartovala spanilá jízda 800 motocyklů, zejména Harley-Davidson, ale i dalších značek, která vedla od Holešovického Výstaviště do centra Prahy a zpět.  Jako již tradičně byla skvělým zážitkem nejen pro její účastníky, ale dokonalou podívanou představovala i pro Pražany, turisty a další kolemjdoucí.

Překvapením a vzácným hostem sobotního oficiálního zahájení All American Festu se stal Prezident ČR Petr Pavel, který na akci dorazil i s manželkou Evou Pavlovou. A že se nejednalo jen o zdvořilostní návštěvu dokazuje nejen doba, po kterou se Prezident ČR Petr Pavel na akci zdržel, ale i jeho zájem a zaujetí. Petr Pavel si zvládl projít celý All Americn Fest, déle se zastavil například u Armády ČR a Policie ČR, kde ocenil především práci těchto složek i jejich účast a prezentaci na akci. Zaujala jej rovněž adrenalin zóna, v níž probíhala show ve freestyle motokrosu a exhibice dakarského závodníka Davida Pabišky, na jeho motocyklu Pan America, adventure touringu Harley-Davidson.

Tím ale sobota rozhodně neskončila. Kromě stálého programu ve family zóně pro nejmenší návštěvníky, koncertů nebo možnosti vyzkoušení si motocyklů Harley-Davidson zdarma přišlo ještě večerní překvapení. Toho se ujalo hned 8 osvětlených parašutistů, kteří ve 20:20 seskočili přímo mezi nastartované burácející motocykly Harley-Davidson na Holešovickém Výstavišti. Jejich seskok byl nejen nečekaným hitem a překvapení pro všechny účastníky akce, ale rozruch vzbudil i u Pražanů, kteří tuto podívanou mohli na večerní obloze zachytit i mimo místo konání akce.

Neděle se šéfem na grilu Zdeňkem Pohlreichem nebo hercem Tomášem Měcháčkem

Poslední den akce se pak ze všech 3 dní nesl v nejvíce rodinném duchu. Ten patřil ve větší míře nabitému programu na cooking scéně, kde nejprve griloval herec a bavič Tomáš Měcháček a samotný vrchol akce pak patřil oblíbenému i obávanému šéfkuchaři Zděnku Pohlreichovi. Ten se společně se zakladatelem Burgerfestu Zdeňkem „Zedem“ Střížkem ujal grilu a postaral se nejen o skvělou show plnou legrace, ale návštěvníkům předal i praktické rady a tipy, jak správně grilovat, tak, aby i na domácím grilu chutnal burger jako od šéfa! A pochopitelně, neděle patřila i show ve freestyle motokrosu, zábavě pro nejmenší ve family zóně nebo zkušebním jízdám na motocyklech Harley-Davidson zdarma, kterých za celé 3 dny proběhlo 440.

Závěrečné zakončení s oznámením termínu All American Festu 2024

Nedělení závěrečné zakončení se neslo v duchu nejen poděkování návštěvníkům a ocenění nejlepších burgerů a restaurací zastoupených na All American Festu, ale především na něm pořadatelé oznámili termín konání akce v roce 2024. Ta opět připadne na poslední prázdninový víkend, tentokrát však prvně v historii odstartuje již v srpnu! Konat se tak bude od pátku 30. srpna až do neděle 1. září 2024!