Služba sdílených elektrických skútrů BeRider udržuje úspěšný kurz i v zimě

Skoda-skutr-BeRider

Zelená flotila jede: v roce 2020 najeli uživatelé služby BeRider na zářivě zelených skútrech více než půl milionu kilometrů. Pro velkou poptávku služby BeRider nabízí ŠKODA AUTO DigiLab tuto službu v Praze i v zimním období.

Za necelý rok a půl, který uplynul od března 2020 ujely zelené skútry více než 500 000 kilometrů. Jinak řečeno, to odpovídá dvanácti cestám kolem zeměkoule. Tuto vzdálenost ale uživatelé čistě elektricky poháněných skútrů neurazili na cestě kolem světa, ale zejména po českém hlavním městě Praze.

Jarmila Plachá, vedoucí ŠKODA AUTO DigiLab, uvádí: „Jde o správnou nabídku ve správnou dobu. BeRider optimálně doplňuje celkový ekosystém nabídky mobility ŠKODA AUTO. Pohybovat se na krátké a střední vzdálenosti po Praze na elektrickém skútru je praktické, zábavné, šetří to životní prostředí a právě v době koronaviru je to bezpečné a odpovědné řešení. BeRider tak nabízí pro majitele vozů „Simply Clever“ řešení pro poslední míli pohybu po městě a navazuje rovněž na nabídku veřejné dopravy.“

I druhá sezóna BeRider ukázala, že jezdit na elektrickém skútru je skvělou zkušeností nejen v létě. V jednom rekordním dni roku 2020 skútry ujely 1646 jízd. Uživatelé však tuto službu nad očekávání intenzivně využívají i za nižších teplot a nepříznivého počasí. ŠKODA AUTO DigiLab se proto rozhodl tuto službu poprvé nabídnout také v zimě a nedat tak zeleným skútrům zimní prázdniny. Samozřejmostí je zimní výbava skútrů ve formě zimních pneu a pravidelný servis pro maximální bezpečnost uživatelů.

Mimořádný důraz je přitom i nadále kladen na rozsáhlá hygienická opatření k ochraně uživatelů před koronavirovou infekcí. Od zahájení druhé sezóny v březnu 2020 poskytl BeRider svým uživatelům zdarma množství roušek. Přilby, kufry na přilby a rukojeti řídítek se pravidelně dezinfikují.

Novou aplikaci – která je po redesignu ještě rychlejší, pro uživatele přívětivější a spolehlivější – si na svá mobilní zařízení stáhlo více než 100 000 uživatelů.

Mimořádně oblíbené byly v roce 2020 minutové balíčky. Aktuálně si mohou uživatelé objednat časové kontingenty 100, 200, 300 nebo 1.000 minut jízdy. V závislosti na zvoleném balíčku stojí minuta od 4,20 do 2,90 korun. Velmi úspěšné jsou nyní rovněž vánoční vouchery, které mohou uživatelé koupit jako originální dárek na e-shopu BeRider. Nyní má BeRider k dispozici speciální vánoční edici voucherů, s platností do konce roku, takže uživatelé mohou tuto nabídku využít jako originální vánoční dárek.