Skútry Piaggio MP3 jsou skvělou variantou i pro řidiče osobních aut

K již nabízeným modelům MP3 350 a 500 LT se připojuje nejnovější model Piaggio MP3 300 hpe, poskytující kompaktnější rozměry a nižší hmotnost. Nová verze motoru 300 hpe poskytuje ze stejného zdvihového objemu 278 cm3 o 16 procent vyšší výkon než předchůdce: 18,1 kW/24,6 koně při 7750 ot./min a maximální točivý moment 24,5 Nm při 6500 ot./min. Její jedinečný design je nejen poutavý, ale také praktický a funkční, což dokládá prostorná schránka pod dvoumístným sedlem pro dvě integrální přilby – ideální ochrana před nenechavci.

Výbava varianty MP3 300 hpe Sport LT zahrnuje navíc multimediální platformu PMP pro připojení chytrého telefonu, který se promění v multifunkční zdroj nejrůznějších provozních a dalších užitečných informací. Sportovní duch této verze je zdůrazněn také díky kotoučovým brzdám typu wave vpředu a hliníkovými lištami na stupačkách.

Na vrcholu modelové řady Piaggio MP3 stojí nová varianta Advanced, přinášející světovou inovaci v podobě zpátečky. Funkce zvyšující praktičnost stroje Piaggio MP3 umožňuje snadnější a fyzicky méně náročné parkování v úzkých prostorách či garážích, což je typický kolorit velkoměsta. Zpětný chod se aktivuje ovladačem na palubní desce po zastavení vozidla a motoru. Piaggio MP3 500 hpe Sport Advanced LT vyniká novými předními světlomety doplněné o atraktivní LED denní svícení.

Jako ostatní provedení MP3 500 Business a Sport, tak i specifikace Advanced je poháněná jednoválcovým motorem 4T Euro 4 se zdvihovým objemem 493 cm3 a čtyřventilovým rozvodem OHC. Systém elektronicky ovládané škrticí klapky „Ride-by-Wire“ umožňuje jezdci výběr jízdního režimu ze dvou charakteristik motoru (Standard a Eco), v závislosti na tom, zda preferuje nízkou spotřebu paliva, nebo si chce užít mimořádně sportovní jízdu. S nejvyšším výkonem 25,5 kW/34,7 koně při 7250 ot./min a maximálním točivým momentem 45,5 Nm při 5000 ot./min splní požadavky všech jezdců.

Mohlo by vás zajímat:  BMW Group na veletrhu IAA Mobility 2023 v Mnichově

MP3 je ideálním řešením pro řidiče osobních automobilů, kteří nechtějí ztrácet drahocenný čas v kolonách, protože za řídítka MP3 mohou usedat se svým řidičským oprávněním skupiny B. Každé Piaggio MP3 si navíc lze doladit dle vlastních potřeb díky rozsáhlému sortimentu originálního příslušenství, jako je praktický top case o objemu 37 litrů, elegantní čelní štít nebo speciální edice přileb Piaggio.