Skútr Honda Super Cub: první dopravní prostředek s trojrozměrnou ochrannou známkou

Japonský patentový úřad zapsal tvar oblíbeného a dlouhou dobu prodávaného skútru Honda Super Cub jako trojrozměrnou ochrannou známku. Jedná se vůbec o první případ v Japonsku, kdy byl tvar motocyklu nebo jakéhokoliv jiného výrobku v automobilovém průmyslu zapsán jako trojrozměrná ochranná známka a jedná se o mimořádně výjimečný případ i mezi všemi průmyslovými výrobky.

Více než 50 let od chvíle, kdy byl model Super Cub v roce 1958 poprvé představen, udržuje značka Honda jeho konzistentní designový koncept a zaměřuje se především na funkční vylepšení. V důsledku toho nastala situace, kdy většina zákazníků, kteří tvary skútru Super Cub zahlédnou, si je ihned spojí se značkou Honda. Tato skutečnost byla jedním z rozhodujících faktorů, na základě kterých se Japonský patentový úřad rozhodl ochrannou známku zapsat.

Model Super Cub se prodává nebo prodával ve více než 160 zemích. Do března 2014 se se na celém světě prodalo 87 miliónů skútrů Super Cub, což z tohoto modelu činí motocykl s největším počtem vyrobených kusů na světě.

Společnost Honda bude i nadále pečovat o základní koncept modelu Super Cub a hodlá přinášet radost zákazníkům po celém světě.

Honda-Super-cub

Tisková zpráva