Simson Schwalbe electric: legenda se vrací jako retro skútr

Simson KR51, obecně známý jako „Schwalbe“, byl kultovním skútrem východního Německa během komunistické éry. Společnost Govecs, která vyrábí elektrické motorky, se ho rozhodla oživit se 100% elektrickým pohonem.

scooter-electrique-govecs-schwalbe-beige_hd

Prototyp už jsme mohli vidět před něajkým časem a podle společnosti Govecs půjde tento elektrický skútr do výroby ve druhé polovině roku 2015. Pokus o oživení této legendy jsme mohli zaznamenat už roce 2011, kdy společnost Schwalbe oznámila znovuzrození Simsona Schwalbe jako elektrického skútru E-Schwalbe. Nepovedlo se. Navzdory tomu tady máme další pokus.

Elektrický skútr, který Govecs přináší, vypadá skoro stejně jako původní Schwalbe. Je to roztomilý malý skútr s velkými koly. V Govecs se rozhodli postavit dvě verze skútru – jednu s 4 kW motorem a druhou, výkonnější verzi s 6 kW motorem. Verze se silnějším motorem může podle neověřených informací dosahovat maximální rychlosti až 100 km/h.

Skútr by měl být dodáván ve dvou barevných variantách: béžové a oranžové. Německé zdroje naznačují, že slabší verzi skútru si budeme moci pořídit za 4 699 EUR, silnější pak za 5 799 EUR.

simson-schwalbe-reborn-1