Sacha Coenen na plný úvazek v MX2 s Red Bull KTM Factory Racing

Šestnáctiletý mladík se připojí k Andrei Adamovi a Liamovi Evertsovi na továrních KTM 250 SX-F pro příští sezónu, protože v roce 2022 zaujal svou přirozenou rychlostí a oddaným postojem v soutěži mistrovství Evropy.

Coenen a jeho dvojče Lucas vstoupí do MXGP poprvé příští rok. Byl rekrutován oranžovou posádkou a rok 2023 využije k rozvoji svých dovedností, závodního umění a fyzičky na nejvyšší úrovni. Sacha se spojí s krajanem a bývalým multimistrem světa Joelem Smetsem, aby dohlížel na jeho vývoj. Coenen se také bude moci spolehnout na zkušenosti nového manažera týmu Red Bull KTM Factory Racing Tonyho Cairoliho, protože tým bude nyní obsahovat soupisku čtyř jezdců. Jeffrey Herlings bude jediným účastníkem ve třídě MXGP s KTM 450 SX-F.

Nejčerstvější hvězda KTM byla vítězem moto v roce 2021 v sérii EMX125 a v roce 2022 sbírala body ve výjezdech EMX250, zatímco stále čekala na své patnácté narozeniny. Nakonec by Sacha mohl následovat Herlingse, Jorgeho Prada a Viallea jako debutanty Grand Prix na plný úvazek s Red Bull KTM.

Sacha Coenen: „Tohle je pro mě splněný sen! Jsem tak šťastný, že se mohu připojit k Red Bull KTM Factory Racing. Jezdil jsem na sériovém 2023 KTM 250 SX-F a zatím ho miluji a opravdu se mi líbí jeho výkon. Těším se na spolupráci s Joelem, protože jsem si jistý, že může do mého programu přinést některé věci, které nemám. Vím, že se mám hodně co učit, ale chci se bavit a dělat to, co nejlépe dokážu.“

Joel Smets, trenér Red Bull KTM Factory Racing Team: „Je téměř šílené, kolik energie a motivace Sacha má, a v tuto chvíli je menší z dvojčat! Myslím, že jsem nikdy neviděl tolik odhodlání. Stále potřebuje fyzicky a profesně růst a my musíme pracovat na rovnováze mezi jeho touhou a jeho schopnostmi. Bude to velká výzva nasměrovat všechnu tu energii… ale opravdu se na to těšíme.“