Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing už plánuje budoucnost příštího týdne

Pablo Quintanilla a Luciano Benavides z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing, kteří se v první polovině umístili na 10. a 11. místě v celkovém pořadí rallye a úspěšně absolvovali šest dní závodů na Dakaru 2021, si nyní užívají zaslouženého dne odpočinku v bivaku Ha’il, než se vrátí závodění na nedělní etapě sedm. Dosud na akci předvedli oba jezdci FR 450 Rally solidní výkony a nejlepší výsledky ve třech etapách, aby si zajistili dobrou pozici v celkovém pořadí. Kvůli vysokému tempu a kvalitě jízdy na letošním závodě dělí 12 nejlepších jezdců pouhých 20 minut.

Pablo Quintanilla ukázal během prvních šesti etap rallye velkou konzistenci. Přestože chilský jezdec trpěl řadou malých navigačních chyb, stále je v honbě za pódiovými místy. Aktuálně desátý, pouhých 15 minut na vedoucího rallye, se Pablo těší na druhou polovinu závodu a zlepšení své pozice. Luciano Benavides, jen jednu minutu za Quintanillou, se umístil na 11. místě v pořadí, ale je si jistý, že si svoji pozici vylepší v druhém těžkém týdnu. Mladý Argentinec, který bojuje ve své čtvrté rallye Dakar, má silnou startovní pozici pro nedělní sedmý den 737 km – první polovinu maratonské etapy.

Pela Renet – manažer týmu Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing Rally: „Po týdnu tady na Dakaru to pro tým vypadá opravdu dobře.“ V celkové klasifikaci je vše opravdu blízko, i když jsme viděli několik neuvěřitelně náročných etap. Jsme jen v polovině, ale jsem opravdu šťastný z toho, jak si tým a jezdci vedli během těchto prvních šesti dnů. Výsledky se hodně liší od loňského roku – v den odpočinku v roce 2020 byl Pablo druhý, 20 minut za lídrem, nyní je mezi top 10 jen 15 minut. Je to skoro, jako kdybychom začali znovu příští týden, protože mezery jsou tak malé. Během tohoto prvního týdne jsme se toho hodně naučili a doufáme, že některé z těchto znalostí využijeme v závěrečných dnech, které nás čekají. Myslím, že jsme v dobré pozici a oba jezdci mají dobré starty do sedmé etapy, což by mohlo být důležité, protože je to první polovina maratónské etapy. Je tedy před námi dlouhá cesta.“

Zdroj a foto: Husqvarna Motorcycles GmbH