Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing rozšiřuje pro rok 2021 smlouvu s Grahamem Jarvisem

Společnost Husqvarna Motorcycles pokračuje v úspěšném partnerství s legendou tvrdého endura Grahamem Jarvisem a s potěšením oznamuje, že společnost Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing se dohodla na prodloužení smlouvy o jeden rok s britskou hvězdou, která ho bude reprezentovat na mistrovství světa FIM Hard Enduro World společně s jeho spolujezdci Alfredem Gomezem a Billy Boltem.

Společnost Husqvarna Motorcycles navíc podpoří nově založený Grahamův pětičlenný tým Jarvis Husqvarna Racing, protože Jarvis plní dlouhodobou ambici zahájit svůj vlastní závodní tým a rozvíjet budoucí talentované šampiony Hard Enduro.

Mohlo by vás zajímat:  Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing už plánuje budoucnost příštího týdne

Kromě výzvy pro vítězství v závodech a pravidelných výsledků na stupních vítězů Jarvis doufá, že nové osmikolové mistrovství světa FIM Hard Enduro World společně s British Extreme Championship bude perfektní sérií, která předvede jeho nový tým mladých hvězd. Graham doufá, že předá své zkušenosti svým týmovým jezdcům a bude vychovávat budoucí mistry světa.

Jarvis Husqvarna Racing zajistil jedny z nejzajímavějších a nejslibnějších mladých jezdců – bulharský Teodor Kabakchiev, anglické trio Jono Richardson, Will Hoare a Sam Winterburn a zkušený velšský jezdec Grant Churchward. Všichni jezdci budou soutěžit na strojích Husqvarna TE 300i.

Graham Jarvis: „Často se mě ptají, kdy bych mohl přestat závodit, ale dokud dokážu být konkurenceschopný a moje kondice to dovolí, budu pokračovat v tom, co miluji. Takže jsem nadšený, že budu pokračovat v závodění pro Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing v roce 2021. Navíc založení vlastního závodního týmu mi dává další příležitost zůstat aktivní ve sportu, který miluji, a doufejme, že se budu podílet na vývoji šampionů budoucnosti . To by mi dalo velký pocit úspěchu, stejně jako všechno, co jsem dosud udělal. Společnost Husqvarna Motorcycles byla v tomto podniku neuvěřitelně příznivá a doufáme, že tuto podporu oplatím několika skvělými výkony. Stejně jako všichni doufám, že se život a závody velmi brzy vrátí do normálu.“

Mohlo by vás zajímat:  Motocykly Husqvarna a Thomas Kjer Olsen

Andi Hölzl – manažer týmu Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing: „Společnost Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing si užila mnoho úspěchů společně s Grahamem a nadále jej podporuje jako závodníka další rok. Jsme potěšeni i z toho, že podniká první kroky v řízení týmu. Je zřejmé, že Grahamova situace je jedinečná – není mnoho motocyklových sportovců schopných trvale podávat výkony ve věku téměř 46 let – a proto Graham rozhoduje o své kariéře pravidelně po jednom roce. S vědomím, že má kondici a motivaci soutěžit ještě alespoň jednu sezónu, jsme nemohli být šťastnější, když jsme ho mohli postavit do závodů po boku Alfreda Gomeze a Billyho Bolta na mistrovství světa FIM Hard Enduro pro závod Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing. “

Zdroj a foto: Husqvarna Motorcycles GmbH