Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing na Dakaru 2021

Pablo Quintanilla a Luciano Benavides z týmu Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing se postaví na start Rallye Dakar 2021. 

Pablo Quintanilla, který si zajistil svůj nejlepší výsledek na Dakaru v roce 2020 s vynikajícím výsledkem druhého kola, strávil většinu zbývajícího roku zotavováním se z dalších operací provedených na kotníku, který si poranil na akci v roce 2019. Chilské eso, které nebylo schopné soutěžit v jediném soutěžním výletu, kterého se tým zúčastnil, se přesto dokázalo doma nahodit mnoho kilometrů a přichází do Dakaru 2021 fit a dychtivý vrátit se k závodění. Quintanilla má několik vylepšení v nejnovějším vydání své FR 450 Rallye a věří v boj o další pódiové umístění na letošní akci.

Mohlo by vás zajímat:  CarTec Praha otevřel nový showroom BMW Motorrad

Jeho nejlepší kolega z týmu Quintanilla Luciano Benavides se také těšil ze svého nejlepšího výsledku na Dakaru v roce 2020 a teprve ve svém třetím vystoupení v závodě získal chvályhodnou šestou pozici. Mladý Argentinec se připojil k týmu Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing brzy po závodě, a to navzdory omezením vyvolaným pandemií, v průběhu roku věnoval na kole co nejvíce času. Benavidesův první soutěžní výlet pro tým byl bohužel přerušen, když v říjnu havaroval z Andalusie. Brzy zpět do plné kondice však mohl Luciano dokončit několik týdnů hodnotného testování ke konci roku a nyní je plně motivován k silnému výsledku v Saúdské Arábii.

Při příležitosti 43. ročníku nejnáročnější off-road rallye na světě se Dakar 2021 bude opět konat na Středním východě. Na celkové délce 7 646 km čeká závodníků 12 náročných etap smíšeného terénu, od rychlých štěrkových tras až po měkké zvlněné písečné duny pouště. Díky speciálům přizpůsobeným spíše na přesnou navigaci než na rychlost out-and-out pro rok 2021 bude událost vypadat, že bude mentálně náročnější než kdy jindy. Zahájení krátkým 11kilometrovým prologem 2. ledna, po kterém následovalo celých 12 závodních dnů, událost končí zpět v Džiddě 15. ledna, kdy jezdci najeli 4767 km proti času. 

Pablo Quintanilla: „Od loňského Dakaru jsem podstoupil další operaci kotníku, kterou jsem si zlomil v roce 2019, takže jsem se loni hodně zotavoval, ale teď jsem zpět na 100% a jsem nadšený, že závod začne.“ Kvůli zotavení jsem dělal málo v cestě testování, ale ke konci roku jsem mohl strávit spoustu času s týmem, což bylo skvělé. Dakar vyžaduje skutečné týmové úsilí a každý pracoval opravdu tvrdě a postavil pro mě skvělé kolo. U zadního tlumiče a palivové nádrže došlo k několika drobným změnám, které tyto motocykly vylepšily, takže je v tuto chvíli vše skvělé. Nová trasa pro letošní rok vypadá vzrušující a spolu s novými bezpečnostními předpisy doufám, že můžeme mít úspěšnou rallye. Mým cílem je být konzistentní na všech rychlostních zkouškách, aniž byste udělali příliš mnoho chyb, dokončit závod zdravě“.

Mohlo by vás zajímat:  BMW Motorrad Concept CE 02

Luciano Benavides: „Opravdu se těším, až znovu pojedu na Dakaru, edice 2021 bude pro mě již čtvrtým závodem a nikdy se nepřestaneš učit nové věci, ale k této mám velkou důvěru.“ V týmu jsem stále opravdu nový, ale je tu skvělá atmosféra a mám pocit, že letos máme velký potenciál. Mým cílem je zlepšit své šesté místo z loňského roku a realisticky se snažím o umístění na stupních vítězů. Je to dlouhý závod a mojí strategií bude skončit každý den v první pětce, ale ve dnech, kdy se cítím sebejistěji, se budu snažit tlačit na vítězství v etapě. Kurz je zcela nový a více technický s pomalejšími rychlostmi, který vyhovuje tomu, jak jezdím, takže se opravdu těším, až začnu hned. Jsem velmi šťastný z toho, jak se moje kolo cítilo ve Shakedownu, a fyzicky jsem nejlépe připraven, jaký jsem kdy byl. “

Zdroj a foto: Husqvarna Motorcycles GmbH