Řidiči škodovky upadl popel na ruku, kvůli tomu pak narazil do dvou motocyklů

Upadl mu popel na ruku a narazil do dvou motocyklů

V pondělí 15. srpna letošního roku došlo kolem 18. hodiny ve Skalné na Chebsku k dopravní nehodě. K té mělo dojít tak, že třicetiletý řidič osobního automobilu značky Škoda, jedoucí ve směru na Starý Rybník, se zřejmě plně nevěnoval řízení. Řidič měl za jízdy kouřit, přitom mu měl na ruku upadnout žhavý popel z cigarety, který se snažil z ruky oklepat a následně měl zezadu narazit do dvou motocyklů stojících při pravé straně pozemní komunikace, na kterých v tu dobu seděli jejich řidiči.

Šedesátiletý řidič motocyklu byl se svým zraněním převezen do nemocnice k ošetření. Druhý řidič motocyklu, jednasedmdesátiletý muž, naštěstí vyvázl bez zranění.

Všichni tři řidiči se po dopravní nehodě podrobili orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která u všech vyšla s negativním výsledkem.

Škoda na poničeném vozidle a motocyklech byla předběžně odhadnuta na částku téměř 140 tisíc korun. „Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ uzavírá Jakub Kopřiva, tiskový mluvčí Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje.