RED BULL KTM tým pro DAKAR 2019 je v plné síle připravený na start

Matthias Walkner, Toby Price, Sam Sunderland a Luciano Benavides jsou nyní v závěrečné fázi přípravy před Rallye Dakar 2019. S mimořádně silným týmem, jehož součástí jsou tři předcházející vítězové Dakaru, bude Red Bull KTM v tomto prestižním závodě bojovat o 18. vítězství.

Při startu z Limy absolvují jezdci v rallye Dakar v roce 2019 více než 5 000 kilometrů, z nichž se 3 000 pojedou ve zvláštních etapách. Na trase složené ze 70 procent z písečných dun se nebude jednat o žádnou běžnou záležitost. Kvalitní navigace, vytrvalost a díky terénu i rychlost budou jistě klíčem k dobrému výsledku.

Matthias Walkner se do Peru vydává s důvěrou, že svoje vítězství z Dakaru 2018 obhájí. Walkner i přes špatný start do letošního mistrovství světa brzy našel svůj rytmus. Dosahované výsledky v několika posledních závodech sezóny včetně skvělého výsledku na Desafio Inka a Rallye du Maroc ukázaly, že rakouský jezdec má formu a je připravený znovu na Dakaru předvádět vynikající výkony.

Počínaje 6. lednem v Limě se Rally Dakar 2019 rozběhne do deseti dnů náročných etap, zahrnujících jednu etapu maratonskou a jedním dnem zaslouženého odpočinku. Zpátky do cíle v Limě se pak 17. ledna vrátí všichni, kteří se úspěšně s nástrahami Dakaru 2019 vypořádají.