Red Bull KTM Factory Racing a RAM vytvořily nové partnerství

Red Bull KTM Factory Racing a RAM vytvořily nové partnerství, díky kterému spojí své síly ve třech elitních závodních disciplínách po zbytek roku 2022 – mistrovství světa FIM v motokrosu, mistrovství světa FIM EnduroGP a mistrovství světa FIM hard enduro. Nová spolupráce je založena na sdílených hodnotách značky, jako je síla a agilita, a také na jejich prokázané schopnosti překonat jakoukoli překážku s rozhodností a odhodláním. Americká značka poskytla čtyři RAM 1500 – dva TRX, jeden Lamarie Night Edition a Rebel – pro Red Bull KTM k použití na cesty do az offroad kalendáře po zbytek sezóny 2022. Nákladní vozy samotné nepotřebují příliš představovat – označované jako nejrychlejší a nejvýkonnější sériově vyráběné pickupy na světě, jezdí na obrovských 35palcových pneumatikách, produkují točivý moment 650 ft-lb a zrychlují z 0 na 100 km/h za něco málo přes 4,5 sekundy.

Oficiálně začíná ve 13. kole mistrovství světa FIM v motokrosu v České republice ve dnech 16. až 17. července a díky novému uspořádání budou KTM i RAM těžit z jednotné a silné přítomnosti v paddocku. O logistiku a provoz na všech závodních akcích se budou starat KWA a AEC. Tyto dvě vysoce respektované společnosti jsou globálními dodavateli řešení pro automobilový sektor a zároveň jsou předními dovozci vozidel a náhradních dílů pro RAM v Evropě. KWA se může spolehnout na síť více než 100 dealerství v 15 evropských zemích a specializovaného prodejce Auto Geppy. AEC podporuje více než 130 značkových evropských dealerství.

RAM Truck byl uveden na trh v roce 2009 jako samostatná značka s cílem uspokojit potřeby zákazníků v oblasti pickupů a vytvořit vysoce kvalitní vozidla. S kompletní řadou – RAM 1500, 2500/3500 Heavy Duty, 3500/4500/5500 Chassis Cab, ProMaster a ProMaster City – RAM navrhuje nákladní vozy, které budou přínosem pro zákazníky při těžké práci a vezme je kamkoli chtějí a potřebují.

RAM je značkou číslo jedna v oblasti vysoce kvalitních nových vozidel a jedinou exkluzivní značkou nákladních vozidel, která se umístila na prvním místě ve studii J.D. Power’s Initial Quality Study (2021), která analyzuje výkon nového vozu během prvních tří měsíců vlastnictví. Ve stejné studii získaly nejlepší hodnocení modely Heavy Duty RAM. KTM věří, že tato inaugurační smlouva je jen začátkem oboustranně výhodného partnerství s RAM a těší se na mnoho společných úspěchů v budoucnu.

Robert Jonas, vedoucí KTM Motorsports Offroad: „Oficiální partnerství s RAM poskytuje klíčovou cestovní podporu našemu závodnímu programu. RAM a jeho TRX truck – nejrychlejší, nejrychlejší a nejvýkonnější pick-up na světě – dokonale zapadají do našeho přístupu READY TO RACE, a co je důležité, RAM má také dlouhou historii ve výkonu, takže znají naše požadavky na dokonalost na nejvyšší úrovni. sport. Pro úspěch týmů Red Bull KTM Factory Racing Motocross a Enduro je důležité mít dobré pracovní partnerství s tak kvalitní značkou a těšíme se, že tento úspěch společně v budoucnu zahájíme.“

Domenico Gostoli, ředitel RAM & Dodge Brands Enlarged Europe: „V Evropě je RAM značka se specifickými a nadšenými fanoušky. Proto jsme hrdí na to, že můžeme oznámit partnerství s jedním z největších výrobců motocyklů. Umožní nám to mluvit s publikem, které je dokonale v souladu s našimi cíli. Naše zákaznická základna je vášnivá a očekávají, že RAM bude stejně vzrušující jako závod mistrovství světa v motokrosu FIM. Kromě toho zarytí fanoušci motorsportu a majitelé našich pickupů sdílejí vášeň pro výkon a agilitu v jakémkoli terénu, díky čemuž je toto nové spojení mezi terénními motocykly a pickupy naprosto dokonalé.“