Rallye Dakar 2018: Ondřej Klymčiw má za sebou další den v nemocnici, další závodníci si vedou dobře

Zdravotní stav českého motocyklového závodníka Ondřeje Klymčiwa se každým dnem zlepšuje. Do nemocnice v Limě se dostal s těžkými zraněními v pondělí po pádu ve 3. etapě rallye Dakar 2018. Přinášíme další aktualizace o jeho zdravotním stavu.

Další den v nemocnici v Limě má za sebou český motocyklový závodník na rallye Dakar Ondřej Klymčiw. Ondra si při pádu ve třetí etapě letošního jubilejního 40. ročníku přivodil těžká zranění a musel být převezen do nemocnice v hlavním městě Peru v Limě.

Po několika vyšetřeních bylo zjištěno, že má zlomené dva obratle, pohmožděné plíce a musel být uveden do umělého spánku. Jeho stav se nadále zlepšuje a nejsou tu žádné komplikace.

Dnes ho měli lékaři probudit z umělého spánku, ale to se nakonec odkládá na zítra. V tuto chvíli ještě podstoupí magnetickou rezonanci, ale jinak je jeho stav dobrý. Více informací přineseme zase zítra.

Ostatní závodníci týmu Klymčiw Racing se mezi tím vydali do páté etapy. Ta vedla z města San Juan de Marcona do Arequipy. Na měřené trase dlouhé 266 km pro motorky, je opět čekaly hlavně písčité terény. Poté následoval dlouhý přesun do bivaku.

Nejlepší čas v cíli z trojice závodníků našeho týmu měl Petr Vlček, který etapu zvládl za 5:02:43, který ho se ztrátou 1:43:01 zařadil na 56. místo. Petr do etapy startoval z 64. místa a v polovině se dostal až na 56. místo. V dalším měřeném úseku dvě pozice ztratil, ale ty opět dohnal v poslední části trasy. Díky tomu se v celkovém hodnocení po pěti etapách posunul na 61. místo.

Jako druhý do cíle dorazil Američan Bill Conger v čase 6:03:15 se ztrátou 2:43:33 na vítěze Španěla Joana Barredu Borta. S tím se zařadil na 86. místo v této etapě. Celkově si také dost polepšil a je na 86. místě. Bill do etapy startoval z 92. místa, poté 9 míst ztratil, ale v dalších úsecích začal postupně získávat lepší rychlost a začal stahovat pozice soupeřů.

První česká motocyklová závodnice na Dakaru Gabriela Novotná startovala z 91. místa a celý den se pohybovala na hranici stovky. V úvodu etapy byla i před svým týmovým kolegou Billem Congerem. Dnešní etapu nakonec dojela na pěkném 92. místě ve ztrátě 3:40:50 a čase 7:00:32. Celkově se dostala na 90. místo.