Řada KTM EXC 2024 je tu, aby předefinovala limity

Pro modelový rok 2024 štítek KTM EXC i nadále zvyšuje laťku v oblastech výkonu, vývoje a inovací díky své dosud nejradikálnější transformaci. Zcela nový hydroformovaný, laserem řezaný a roboticky svařovaný rám tvoří páteř řady 2024 KTM Enduro. To přináší nové parametry podélné a torzní flexe pro bezkonkurenční zpětnou vazbu jezdce, absorpci energie a stabilitu v přímé linii do zážitku z jízdy, ale také poskytuje základ, na kterém je postavena modelová řada 2024. Vpředu se řada KTM EXC a EXC-F nyní může pochlubit zcela novou 48mm odpruženou vidlicí WP XACT Closed Cartridge s novým konceptem pístu se středním ventilem, který optimalizuje průtok oleje v kazetě. Modely KTM Enduro nadále disponují osvědčeným systémem tlumičů PDS, který je pro rok 2024 aktualizován a optimalizován tak, aby plynule fungoval s novým konceptem rámu. To je spojeno s novým zadním tlumičem WP XPLOR PDS.

Jako první v oboru zůstává odpružení na obou koncích plně nastavitelné pro kompresi a tlumení pomocí ručních klikačů, bez potřeby jakéhokoli nářadí, a snadné nastavení předpětí na zadní straně. Zcela nový lehký 2dílný pomocný rám vyrobený z kombinace polyamidu a zesíleného hliníku. Poskytuje vynikající ovladatelnost a zpětnou vazbu jezdce, stejně jako pozoruhodnou robustnost. Všechny elektronické komponenty, včetně zcela nové Offroad Control Unit, jsou plně integrovány do pomocného rámu pro snadný přístup a lepší ochranu.

Ještě pozoruhodnější je, že řada KTM EXC 2024 těží z nové karoserie. Tato byla vyvinuta s přispěním od Red Bull KTM Factory Riders, aby poskytla vylepšený jezdecký trojúhelník pro lepší kontakt s koleny, zejména při stoji na kolících. Nový design předního blatníku nyní také obsahuje bláto odpuzující žebra pro vytlačování nečistot a bláta z nárazů na jezdce nebo chladiče.

Sledování elektroniky je zajištěno zcela nezávislým OCU pod sedadlem, které nahrazuje použití elektronických pojistek a relé. V případě poruchy jakékoli elektrické součásti jsou výstupy jednotlivě deaktivovány, přičemž chybový stav každé jednotky je indikován červenou nebo zelenou LED diodou. To umožňuje rychlé a snadné řešení problémů na trase.

Pokud jde o motory, 2-taktní modelová řada opět zaujímá své místo jako lídr v paddocku olejových hořáků, kde debutuje nová elektronická technologie vstřikování škrticí klapky. Zkráceně nazývaný TBI poskytuje téměř karburátorové úrovně ultra-hladkého dodávání výkonu a zároveň eliminuje potřebu opětovného tryskání v různých nadmořských výškách. Pouzdro jazýčkového ventilu také dostalo důležitou designovou aktualizaci s novými plastovými klapkami na vnější straně pouzdra jazýčkového ventilu pro lepší utěsnění sacího traktu. Tato nová konstrukce zabraňuje přebytku paliva v extrémních úsecích nahoru nebo dolů, což by mohlo vést k bohatému chodu paliva.

Příznivým vedlejším efektem nového elektronického vstřikování paliva a ECU je implementace nové elektronické regulace výfuku, která umožňuje dvě různé mapy motoru, volitelné pomocí volitelného přepínače Map Select.

Dvoutaktní řada KTM EXC 2024 se bude opět skládat z následující modelové řady:
● KTM 150 EXC
● KTM 250 EXC
● KTM 300 EXC

4-taktní modelová řada poskytuje nejvýstižnější nabídku modelů. Všechny modely čtyřtaktní řady těží z vítězných motorů ve své třídě, navržených tak, aby poskytovaly obrovský točivý moment při nízkých otáčkách s explozivním výkonem při vyšších otáčkách. KTM EXC-F 2024 také poprvé představuje volitelný doplněk kontroly trakce a vůbec poprvé na enduro stroji – funkci Quickshifter. Ten umožňuje řazení nahoru bez spojky z 2. na 6. rychlostní stupeň, což umožňuje jezdcům ponechat plyn otevřený při přeřazování rychlostních stupňů pro lepší ovládání. Ty lze zapnout nebo vypnout pomocí volitelného a nově navrženého přepínače výběru mapy.

Řada 2024 KTM EXC-F 4-taktní se skládá z následujících modelů:
● KTM 250 EXC-F
● KTM 350 EXC-F
● KTM 450 EXC-F
● KTM 500 EXC-F

Řada 2024 KTM EXC je vyvrcholením mnoha let účastí na soutěžích Enduro, která spojuje dynamickou kombinaci závodního výkonu, ergonomie a technologie, jenž je výzvou pro jakýkoli terén a nově definuje limit.

Jako vždy a díky globální síti prodejců KTM je dostupnost podpory a potřebných dílů na nejvyšší úrovni snadno dostupná. Zcela nová řada KTM EXC a EXC-F pro rok 2024 bude k dispozici u autorizovaných prodejců KTM od června.