QUADRO4: první sériově vyráběný čtyřkolový skútr – foto + video

Je to první čtyřkolový skútr na světě s nakláněním. Jeho řešení je jedinečné – čtyři kola, která jsou ovládána pomocí inovativní naklápěcí techniky. Švýcarský výrobce Quadro Vehicles S.A.  – dceřinná společnost známého designového a vývojového centra Marabese z Milána, které tvoří již více než 25 let návrhy a koncepty pro mnohé světové výrobce motocyklů – vložil všechno své knowhow do prvního čtyřkolového skútru na světě s názvem Quadro4, který  bude importérem značky Quadro, firmou MSA GmbH, uveden na trh v České republice.

Za to, že Quadro4 vyniká výjimečně stabilním jizdním projevem, vděčí jedinečnému pneumaticko-hydraulickému náklonnému systému s názvem „Hydraulic Tilting System“ (HTS), který ovšem nyní není pouze na předních kolech, ale nachází se i na zadních kolech. Systém HTS se stará jednak o optimální vzduchové pérování a současně o neuvěřitelnou stabilitu, protože jsou vždy jak obě přední, tak i obě zadní kola při jakémkoli náklonu tlačena směrem k vozovce stejným tlakem. Řidiči aut se tak od prvního okamžiku cítí velmi bezpečně a oceňují jisté a pevné řízení. Řidiči motocyklů zase objevují absolutně stabilní jízdu v zatáčce i na mokrém či kluzkém povrchu. Tento výjimečný patentovaný náklonný systém umožňuje náklony až 45 stupňů a nabízí tedy opravdu motocyklové zážitky – a to s řidičákem na auto. Quadro4 lze tedy řídit s řidičským oprávněním na osobní automobil /skupina B (po dosažení věkové hranice 21 let).

Díky homologaci pro řidiče osobních aut je dokonce vybaven pedálem nožní brzdy, která působí na všechny čtyři kola současně. Pod karosérií pracuje silný čtyřtaktní motor o zdvihovém objemu 350 ccm se vstřikováním paliva a výkonem 22,1 kW/30 koní, který se rozjede až na rychlost 125 km/h.

Technická data:

Motorjednoválcový 4takt se 4ventilovou technikou
Objem346 ccm
Chlazeníkapalinou
Maximální rychlostca. 125 km/h
Maximální výkon22,1 kW (30 koní) při 7500 ot./min
Max. točivý moment24,5 Nm při 5000 ot./min
Příprava palivové směsielektronické vstřikování paliva
Pohonbezestupňový variátor
Objem nádrže15 litrů
Přední odpruženíHTS-systém (pneuhydraulický systém náklonného zavěšení)
Zadní odpruženíHTS-systém (pneuhydraulický systém náklonného zavěšení)
Brzdy4 x 240 mm Ø kotoučové brzdy s hydraulickým třmenem
Pneumatiky přední zadní110/80-14″
Délka / výška / šířka/ výška sedadla2180 / 1340 / 800 / 770 mm
Úhel náklonu45° L/P
Hmotnost pohotovostní257 kg