QUADRO4: první sériově vyráběný čtyřkolový skútr – foto + video

Je to první čtyřkolový skútr na světě s nakláněním. Jeho řešení je jedinečné – čtyři kola, která jsou ovládána pomocí inovativní naklápěcí techniky. Švýcarský výrobce Quadro Vehicles S.A.  – dceřinná společnost známého designového a vývojového centra Marabese z Milána, které tvoří již více než 25 let návrhy a koncepty pro mnohé světové výrobce motocyklů – vložil všechno své knowhow do prvního čtyřkolového skútru na světě s názvem Quadro4, který  bude importérem značky Quadro, firmou MSA GmbH, uveden na trh v České republice.

Za to, že Quadro4 vyniká výjimečně stabilním jizdním projevem, vděčí jedinečnému pneumaticko-hydraulickému náklonnému systému s názvem „Hydraulic Tilting System“ (HTS), který ovšem nyní není pouze na předních kolech, ale nachází se i na zadních kolech. Systém HTS se stará jednak o optimální vzduchové pérování a současně o neuvěřitelnou stabilitu, protože jsou vždy jak obě přední, tak i obě zadní kola při jakémkoli náklonu tlačena směrem k vozovce stejným tlakem. Řidiči aut se tak od prvního okamžiku cítí velmi bezpečně a oceňují jisté a pevné řízení. Řidiči motocyklů zase objevují absolutně stabilní jízdu v zatáčce i na mokrém či kluzkém povrchu. Tento výjimečný patentovaný náklonný systém umožňuje náklony až 45 stupňů a nabízí tedy opravdu motocyklové zážitky – a to s řidičákem na auto. Quadro4 lze tedy řídit s řidičským oprávněním na osobní automobil /skupina B (po dosažení věkové hranice 21 let).

Mohlo by vás zajímat:  HONDA SH150i se představuje pro rok 2023

Díky homologaci pro řidiče osobních aut je dokonce vybaven pedálem nožní brzdy, která působí na všechny čtyři kola současně. Pod karosérií pracuje silný čtyřtaktní motor o zdvihovém objemu 350 ccm se vstřikováním paliva a výkonem 22,1 kW/30 koní, který se rozjede až na rychlost 125 km/h.

Technická data:

Motor jednoválcový 4takt se 4ventilovou technikou
Objem 346 ccm
Chlazení kapalinou
Maximální rychlost ca. 125 km/h
Maximální výkon 22,1 kW (30 koní) při 7500 ot./min
Max. točivý moment 24,5 Nm při 5000 ot./min
Příprava palivové směsi elektronické vstřikování paliva
Pohon bezestupňový variátor
Objem nádrže 15 litrů
Přední odpružení HTS-systém (pneuhydraulický systém náklonného zavěšení)
Zadní odpružení HTS-systém (pneuhydraulický systém náklonného zavěšení)
Brzdy 4 x 240 mm Ø kotoučové brzdy s hydraulickým třmenem
Pneumatiky přední zadní 110/80-14″
Délka / výška / šířka/ výška sedadla 2180 / 1340 / 800 / 770 mm
Úhel náklonu 45° L/P
Hmotnost pohotovostní 257 kg