QUADRO QV3 se představuje v edici EDELWEISS

Na několika mezinárodních výstavách švýcarský výrobce vícekolových skútrů QUADRO VEHICLES S.A. ukázal v prototypovém stadiu velmi atraktivní verzi svého tříkolového vozidla QV3, kterou pojmenoval ve jménu své alpské tradice jednoduše EDELWEISS.

Základem této edice je již třetí generace pojmenovaná jednoduše QV3. Základní parametry zůstávají totožné – čtyřventilový motor o objemu 346 ccm a maximálním výkonu 21,2 kW se stará o suverénní pohon a maximální rychlost 125 km/h. Kromě toho je se svými 220 kilogramy pohotovostní hmotnosti bezkonkurenčně nejlehčí tříkolkou na trhu, což se projevuje na skvělé ovladatelnosti a zrychlení. Díky své skvělé stabilitě se výborně hodí i pro začátečníky. Na jeho řízení postačuje ridičské oprávnění na osobní automobil. Co jej samozřejmě odlišuje od ostatních tříkolek na trhu je systém zavěšení předních kol na bázi pneumaticko-hydraulického principu – zkráceně zvaného HTS – a velmi se tím odlišuje od svých konkurentů s mechanickým zavěšením. HTS systém umožňuje velmi jisté jizdní vlastnosti i na výmolech, obrubnících, kolejích nebo na mokru, protože obě přední kola kopírují terém nezávisle na sobě.

A nyní se na trhu objevuje limitovaná edice totoho modelu s označením EDELWEISS. Hlavním poznávacím znamení tohoto provedení je jeho výrazný offroad-look, který každého zaujme na první pohled. Ať se jedná o poctivé orámování, zadní kovový topcase, hliníkový kryt systému HTS či  chrániče rukou s karbonovou optikou. Mezi ryze praktické vychytávky patří mechanicky seřiditelný větrný štít. A optiku dále podporují polepy karosérie s motivem horské protěže, která dala tomuto vozidlu jméno.

Mohlo by vás zajímat:  Česká novinka „mopedix“ vstupuje trh

Tato verze bude limitována na pouhých 99 kusů a zákazník si může vybrat, jestli jako základ poslouží QV3 v bílé, červené nebo matné zelené khaki. Tato zajímavá a limitovaná edice se objeví u prodejců za 224.990,- Kč včetně DPH a vedlejších nákladů.

TECHNICKÁ DATA

Motor jednoválcový 4takt se 4ventilovou technikou
Objem 346 ccm
Spotřeba / emise EURO 4 / spotřeba paliva (l/100 km): Ø 4,1 l; CO2 emise: 92 g/km
Chlazení kapalinou
Nejvyšší rychlost 125 km/h
Maximální výkon 21,2 kW při 7000 ot./min
Maximální točivý moment 31,8 Nm při 5500 ot./min
Příprava palivové směsi elektronické vstřikování paliva
Pohon bezestupňový variátor
Oběm nádrže 13,2 litrů/ 2,9 litrů rezerva
Přední / zadní odpružení HTS-systém (pneuhydraulický systém náklonného zavěšení) / 2 tlumiče
Brzdy vpředu / vzadu 2 x 240 mm Ø kotoučové s hydraulickým třmenem / / 1 x 256 mm Ø kotoučová
Pneumatiky vpředu / vzadu 110/80-14 a 140/70-15
Délka / šířka / výška sedla 2270 / 840 / 810 mm
Úhel náklonu 40° L / P
Hmotnost 220 kg (provozní) / 440 kg