První modely Harley-Davidson kategorie Adventure touring a Streetfighter s novými motory Revolution Max

Model Year 21.25 DV Asset Capture Photography. Prototype features will vary. Not yet available for sale. All future models shown may not yet available in all markets.

Společnost Harley-Davidson na výstavě EICMA v Miláně poprvé veřejně předvedla novou platformu střední objemové třídy spolu s podrobnými informacemi o nových motorech Harley-Davidson V-Twin – Revolution Max. Výkonné dvouválce s úhlem válců 60 stupňů jsou navrženy pro novou řadu motocyklů Harley-Davidson ve dvou odlišných podobách – 1250 cm3 v novém modelu Harley-Davidson Pan America a 975 cm3 v modelu Harley-Davidson Bronx 975. Tyto přelomové modely, které byly poprvé oznámeny v červenci 2018 ve strategickém výhledu „More Roads“ společnosti Harley-Davidson, přijdou na trh v roce 2020 a rozšíří záběr této ikonické značky do nových segmentů a zpřístupní její historické dědictví novým cílovým skupinám jezdců na strojích Harley-Davidson.

Pan America

Harley-Davidson Pan America je nový moderní motocykl kategorie Adventure Touring, určený pro cestování a táboření i v místech, kam nevede asfalt. Srdcem nového modelu Pan America je nový kapalinou chlazený motor Revolution Max. Moderní pohonná jednotka Revolution Max, která bude základem v celé řady nových modelů Harley-Davidson, nabízí mohutný zátah v širokém spektru a flexibilní výkon stoupající až do vysokých otáček. Díky minimalizaci hmotnosti a maximalizaci výkonu se pohonná jednotka Revolution Max vyznačuje úzkým profilem. Motor slouží jako centrální nosný prvek rámu, a to přispívá k lepší centralizaci hmoty i celkové ovladatelnosti. Odlehčená pohonná jednotka používá vnitřní vyvažovací hřídel, která vyrovnává primární vibrace motoru, zlepšuje pohodlí jezdce a zvyšuje odolnost motocyklu. Nový model přichází s odvážným designem, který v sobě spojuje klasické i moderní rysy a štíhlou, a přitom razantní podobu – ukázku skvělé kombinace nastupujícího výkonu a stylu Harley-Davidson.

Mohlo by vás zajímat:  Nejnovější KTM 1290 Super Duke RR přichází na trh. Technika vypadá hodně zajímavě

 Výkonové cíle motoru Revolution Max 1250

  • Zdvihový objem 1250 cm3
  • Maximální výkon více než 145 koní
  • Maximální točivý moment více než 122 Nm

 Bronx

Na novém motoru Revolution Max bude založený také další nový model, Harley-Davidson Bronx. Tento streetfighter střední objemové třídy vyrazí do ulic v agresivním designu, který podpoří odpovídající výkon. Kombinace zátahu a výkonu motoru Revolution Max 975 cm3 s perfektní ovladatelností a moderními technologiemi staví Harley-Davidson Bronx do role nového šampiona střední váhy.

Výkonové cíle motoru Revolution Max 975

  • Zdvihový objem 975 cm3
  • Maximální výkon více než 115 koní
  • Maximální točivý moment více než 95 Nm

 Technické vlastnosti motoru Revolution Max

  • Kapalinou chlazený dvouválec V-Twin
  • Již od roku 1909 jsou motory V-Twin tím hlavním prvkem legendárních motocyklů Harley-Davidson. Toto dědictví nyní pokračuje do střední objemové třídy, kam patří motor Revolution Max.
  • Konstrukce motoru do V s úhlem válců 60 stupňů umožňuje umístit doprostřed duální škrticí klapky s prouděním shora dolů, které maximalizuje průtok vzduchu a zvyšuje výkon.
  • Kapalinové chlazení udržuje optimální teplotu motoru a podporuje stálý výkon i za proměnlivých podmínek a stylu jízdy.

K zajištění těch nejlepších jízdních vlastností nových modelů Pan America a Bronx využil Harley-Davidson zkušenosti hlavních dodavatelů v oblasti brzdových systémů a pneumatik. Při konstrukci brzd spolupracoval Harley-Davidson se značkou Brembo. Výsledkem jsou nové radiální čtyřpístkové brzdiče typu monoblock, které kombinují ostré hrany s pozvolnějšími křivkami a podporují styl, který doplňuje osobitý charakter tohoto motocyklu a přináší nové možnosti a pocit z brzdění. V oblasti pneumatik se společnosti Michelin a Harley-Davidson společně podílely na vývoji značkových pneumatik pro jednotlivé modely, které se vyznačují optimalizovaným výkonem, přilnavostí a dobrou odezvou.