Prodejce mu půjčil motorku na testovací jízdu. Zájemce se z ní ale nevrátil

ducati-nadrz

V pondělí 4. května 2020 v podvečer se přišel, dle předchozí emailové domluvy, podívat mladý 17letý zájemce na motorku, kterou poškozený inzeroval k prodeji. Na místě v obci Křtomil, se společně domluvili, že si ji projede. A to byla chyba, protože z testovací jízdy se mladík nevrátil.

Když už bylo jisté, že nešlo jen o testovací jízdu, ale mladík se z ní nevrátí, kontaktoval prodejce policii. Navíc zjistil, že v batohu, který nechal podezřelý na místě, nic není a je prázdný. Po zjištění dalších informací bylo po motorce Ducati Monster v hodnotě 166 000 Kč a jeho řidiči vyhlášeno pátrání.

Hned následující ráno, když jel podvedený muž do práce, při projíždění obcí Dřevohostice zbystřil, protože motorku i s mladíkem, který se na ni původně přijel podívat, zahlédl.  Podezřelý byl zadržen a vzápětí vyšlo najevo, že se jedná o svěřence místního výchovného ústavu, který byl na útěku a měl namířeno domů, kam ale nedojel.

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádež,“ řekla por. Mgr. Miluše Zajícová z Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje.

Foto: Flickr.com - Zdroj: Policie ČR