Přiveze Podmol další medaili z X-Games v americkém Mineapolis?

Libor Podmol_2018

Libor Podmol jako jediný český zástupce odletěl na letní olympiádu extrémních sportů do USA. Český freestyle motokrosař se představí ve dvou disciplínách během jediného dne! V sobotu bude ve Step-upu, tedy ve skoku do výšky přes laťku, obhajovat medaili z loňského roku a odstartuje také do disciplíny Best Trick. Podmol na X-Games vyzve nejlepší závodníky světa. Ve Step-upu bude bojovat proti čtyřem Američanům, v Best Tricku zase na něj čeká pětice Australanů. Mezi nimi například Rob Adelberg, Clinton Moore, Josh Sheehan, nebo americká legenda , osminásobný vítěz. „Konkurence je největší, může vyhrát prakticky kdokoliv. X-Games je akce roku, každý se chce předvést. Všichni se detailně připravovali a piplali motorku do kosmických úprav,“ prohlásil Podmol, který na X-Games získal již 7 medailí. V minulém roce se podělil o třetí místo.

Český freestyle motokrosař ladil formu v České republice. S přípravou pomáhal také Petr Kuchař, domácí motorkářská legenda. Právě k němu do Hustopečí Podmol několikrát přijel. „Snažili jsme se u něj postavit kopec pro skok do výšky, má tam lepší hlínu. Byla to makačka, ale ani tak se nám nepodařilo postavit ideální skok,“ popisoval Podmol, který se během tréninku dostával do výšky osmi metrů. Pro medaili bude potřeba ale vyskočit přes laťku ve výšce 11 metrů. Také proto si Podmol zajistil v Americe nejnovější sériovou motorku od Husqvarny. Přesněji půjde o model 2019 s motorem 450 ccm.

Podmol na letošních X-Games ukáže světu novinku, zcela nový trik Running Surfer. Jde o variaci jeho triku Surfer Flip, při kterém se rozjíždí na rampu s nohami na sedle. Ve vzduchu poté bude švihat nohami. „Tuhle kombinaci ještě nikdo neudělal, tak to bude světová premiéra,“ konstatoval Podmol.