Přilba zachránila ženě na skútru při nehodě s domíchávačem betonu život

skutr-nehoda-beton-video.jpg

Ranní dopravní špičky jsou plné kolon, čekajících aut a nervózních řidičů. Při jedné takové špičce v čínském městě Ťin-chua, se málem stala obrovská tragédie. Tomu nejhoršímu nakonec zabránila jen šťastná souhra náhod při velmi nešťastné situaci a kvalitní přilba.

Vše se odehrálo poměrně nevině. Žena jela na skútru po silnici kolem zaparkovaných aut. U jednoho z nich se ale nenadále otevřely dveře přímo před ní. Neměla tak pražádný čas na to jakkoliv zareagovat a do otevřených dveří nabourala. Jenže tak nešťastně, že ji náraz odhodil pod projíždějící nákladní auto. Jeho řidič si toho prý všimlve zpětném zrcátku všiml a začal hned brzdit. I tak se ale ženina hlava dostala přímo pod zadní kola velkého a těžkého domíchávače betonu. A ta do ní narazila. Žena měla naštěstí kvalitní přilbu, jenž zabránila tomu nejhoršímu. Řidička byla sice zraněna, ale zůstala při vědomí.

Celou situaci můžete zhlédnout v přiloženém videu, které zveřejnila tamější policie. Předem ale upozorňujeme, že záběry jsou poměrně drastické. Mimochodem, o nehodě informovala i některá čínská média.