Přijďte se podívat na 48. Memoriál Luboše Tomíčka

Rusko v pondělí vyzve USA k válce. A stane se tak přímo v Praze. V pondělí 19. 9. 2016 od 19:00 se otevře devátá brána do metanolového pekla a nad břevnovským klášterem vypukne bitva. Tu letos – po stíhačkových provokacích – trefně spustí americký a ruský závodník. Ostatní se samozřejmě jako každý rok přidají. Nedojde ale k válce světadílů, nýbrž k válce sportovní, na plochodrážním stadionu Markéta.

Memoriál Luboše Tomíčka je druhým nejstarším plochodrážním závodem v České republice. Jeho tradice byla započata v roce 1969 na počest slavného československého plochodrážního reprezentanta Luboše Tomíčka, jež podlehl následkům zranění utrpěných na dráze při Zlaté přilbě v roce 1968. Závod patří k nejvýznamnějším sportovním událostem v Praze. Do Prahy se pravidelně sjíždějí plochodrážní legendy a ani letos nebude chybět výběr předních světových jezdců z různých států. Pozvání přijali vítěz z roku 2009 a 2011, několikanásobný mistr světa Dán Nicki Pedersen, legendární závodník a dvojnásobný mistr světa – americká stíhačka Greg Hancock nebo vítěz z roku 2014 a mistr Evropy, ruská plochodrážní raketa Emil Sayfutdinov. Nebudou chybět v současnosti nejlepší čeští závodníci Josef Franc, Václav Milík, Eduard Krčmář nebo Zdeněk Holub.

Večer plný bitev s metanolovou vůní, západem slunce nad Prahou a závěrečným ohňostrojem potěší nejen vaše děti, ale i sportovního fanouška ve vašem srdci. Při závodě bude probíhat řad doprovodných programů, spanilá jízda motocyklů Harley-Davidson, jízdy mladých závodníků na motocyklech 125 ccm a jak je u českého motorismu obvyklé, v ochozech sedí nejenom fanoušci, ale také pohledné fanynky. Taková je už Česká motoristická scéna. Pohlídejte si tedy pondělní zářijový termín plný devítek a sledujte Autoklub Markéta na webu speedway-prague.cz i na facebooku. Diváci budou mít jedinečnou možnost navštívit také depo závodních strojů do 17:30, stadion bude otevřen už od 16:30.

Tak na „48. Tomíčkovi“

11