Při mistrovství světa superbiků bude jako SAFETY CAR jezdit SEAT Leon Cupra

Společnosti SEAT a Doma podepsaly smlouvu o sponzorství mistrovství světa superbiků. Leon CUPRA s výkonem 300 koní, nejvýkonnější model v historii značky SEAT, se stane oficiálním bezpečnostním vozem v závodech mistrovství světa superbiků, které bude zahájeno již 24. února na závodním okruhu Phillip Island v Austrálii.

Kromě přítomnosti značky SEAT na reklamních plochách na závodních okruzích v době konání závodů mistrovství světa superbiků zahrnuje sponzorská smlouva také dohodu o prvním nasazení modelu Leon CUPRA v roli bezpečnostního vozu, tzv. SAFETY CAR. Vůz pojede po okruhu vždy během zahřívacího kola každého závodu každé kategorie.

„SEAT sdílí se závody superbiků své klíčové hodnoty „dynamiku a vyspělou techniku,“ říká Antonino Labate, ředitel pro strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti oddělení SEAT Sport. „Máme velkou radost, že můžeme být partnerem mistrovství světa superbiků, v němž bude Leon CUPRA vystupovat jako oficiální bezpečnostní vůz. Je to pro nás ideální příležitost k předvedení výjimečných vlastností a sportovních výkonů našeho modelu. Doufáme, že si fanoušci budou během závodů užívat pohledu na vůz při jízdě na okruhu i mimo něj,“ dodává Labate.

„Vítáme příchod vozu SEAT Leon CUPRA do mistrovství světa superbiků,“ dodává Marc Saurina, ředitel společnosti WorldSBK, zodpovědný za prodej a marketing. „Charakter modelu SEAT Leon CUPRA dokonale ladí s naším mistrovstvím, v němž jsou zážitky fanoušků zásadní součástí naší identity.“

Leon CUPRA zažije debut jako oficiální bezpečnostní vůz již 24. února na australském závodním okruhu Phillip Island, který patří mezi nejatraktivnější závodní okruhy ve světě silničních motocyklových závodů. Sezona mistrovství světa superbiků zahrnuje 13 závodů v 11 různých zemích na třech kontinentech.