Premiéra Aprilie RS 660 proběhla v Kalifornii

Pro svou premiéru na silnici si Aprilia RS 660 mohla jen těžko vybrat ikoničtější asfaltku. Jeden z nejtoužebněji očekávaných motocyklů posledních let se představil na pobřeží Big Sur v Californii. V sedle RS 660 jel Rennie Scaysbrook, jezdec australského původu, který na palubě Aprilie Tuono V4, vyhrál Pikes Peak, nejznámější a nejprestižnější závod do vrchu na světě, ve kterém zároveň drží rekord.

Dynamické jízdní vlastnosti, úzký rám a vzrušující výkon nového 100koňového dvouválce, to vše Rennieho, který přijel na americkou prezentaci do Monterey, bavilo natolik, že neodolal a vyzkoušel novou RS 660 také na nejznámějším kalifornském okruhu Laguna Seca. A tak se nová Aprilia podrobila tvrdé zkoušce i ve slavné Corkscrew – rychlé dvojité zatáčce s dechberoucím klesáním, která americký okruh charakterizuje. Ukázalo se, že motocykl, určený pro každodenní zábavu na silnici a víkendové sportovní i odpočinkové svezení, dokáže díky svojí nízké hmotnosti a ovladatelnosti zprostředkovat vzrušující zážitky v každém testu.

Mohlo by vás zajímat:  Nová Aprilia Tuono 660 pro rok 2021 se představuje

Překvapením premiéry je nápadné, zcela nové barevné provedení, které mění pravidla v oblasti stylu a sportovního designu: RS 660 se představuje v barvě Acid Gold, podtrhující originalitu značky Aprilia a dokonalý mix inovací, technologií a designu.

Aprilia RS 660 je jedním z nejtoužebněji očekávaných modelů od listopadu 2018, kdy se poprvé objevila jako koncept a ztělesnila nové pojetí sportovního motocyklu. Od té doby přestaly být výkonové parametry považovány za jedinou podstatnou vlastnost supersportu, a o výjimečných kvalitách se začalo hovořit také v souvislosti se snadno dávkovatelným výkonem motoru, vynikající architekturou podvozku a nízkou hmotností motocyklu.

Nyní, necelé dva roky od svého prvního představení, se RS 660 stává jedinečnou nabídkou svého druhu: 100koňový dvouválec střední kubatury váží pouze 183 kg, je atraktivní, dostupný, nabitý nejmodernějšími technologiemi – ještě lepšími než některé motocykly vyšších kubatur. Je to zábavný stroj, schopný zprostředkovat stejně vzrušující zážitky na silnici jako při občasném okruhovém ježdění.

Mohlo by vás zajímat:  V 10. etapě zajel Libor Podmol na Dakaru 2021 zatím nejlepší výsledek

Aprilia RS 660 vrací zpátky každodenní potěšení a zábavu do světa plně kapotovaných sportovních motocyklů s dělenými řídítky, přičemž využívá dokonalé architektury podvozku podpořené živelným charakterem zcela nového řadového dvouválce a balíčkem aktivních elektronických asistenčních systémů, a přepisuje pravidla na světové úrovni.

Foto: Aprilia - Zdroj: Faber moto s.r.o.