Před každou cestou za hranice neopomeňte dobré cestovní pojištění!

motorka-vylet-hory
Foto: pixabay.com

Chystáte se do zahraničí? Ať již na dovolenou či služební cestu? Neopomeňte dobré cestovní pojištění!

Pojištění do zahraničí se nevyplácí podceňovat, jak nás ostatně přesvědčují příběhy některých turistů, které tu a tam proběhnou médii. Jejich zoufalí příbuzní pak několik tisíc kilometrů od domova vyhlašují sbírky na léčbu či převoz svého blízkého do vlasti. Tyto příběhy mají jedno společné – jejich aktéři nebyli pojištění.

Vyplácí se myslet na nejhorší

Nástrah, jež na turistu za hranicemi číhají, je bohužel celá řada. Postihnout ho může náhlá břišní příroda nebo bolest zubu. Může havarovat v automobilu i na motorce. Nebo mu cestu zkomplikuje nechtěná covidová karanténa. Na nemocniční lůžko nás však může upoutat i samotný covid. Účty za léčbu a hospitalizaci v nemocnici se pak mohou vyšplhat ke statisícovým, ne-li k milionovým částkám. Výše cestovního pojištění, které nás před všemi zmíněnými riziky ochrání, je tak spíše zanedbatelná.

Cestovní pojištění úrazové, odpovědnosti a storna

Kvalitní cestovní pojištění však spolu s léčebnými výlohami (cestovní pojištění covid kryje i rizika spojená s jeho léčbou) zahrnuje i pojištění úrazové. V nabídce pojišťoven je ovšem i celá řada připojištění. Pojistit si tak například můžete adrenalinové sporty či jízdu na motorce. Za zvážení stojí pojištění odpovědnosti nabízející krytí škody způsobené třetí osobě, zavazadel a storna zájezdu, díky kterému zase nepřijdete o své prostředky v případě zrušení cesty.

Nejvýhodnější pojistku na trhu vám vybere srovnávač

Tu nejvýhodnější pojistku vám pomůže najít a uzavřít uzavřít srovnávač cestovního pojištění, který je vám k dispozici například na serveru usetreno.cz (po odkliknutí kategorie cestovní pojištění). Ten vám poté, co do systému zadáte hlavní údaje týkající se cílové destinace, délky pobytu a výčtu aktivit, jimž se na své dovolené hodláte věnovat, nabídne nabídky pojišťoven, které nejlépe splňují vaše kritéria. A vy si z nich vyberete tu, jež vám bude nejvíce vyhovovat. A tu i v ten okamžik, budete-li mít zájem, hned uzavřete. I cestovní pojištění se totiž dnes uzavírá online. Není to nic těžkého, že?