Prázdninové dopravní akce zaměřené na motorkáře pokračují

policejni-akce-na-motorkare-bruntal-2019-kveten- (3)

Před víkendem proběhla v Pardubickém kraji dopravně bezpečnostní akce. Policisté na motocyklech prováděli v pátek 24. července po celý den silniční kontroly. Kromě dohledu na bezpečnost a plynulost v dopravě také kontrolovali dodržování způsobu jízdy, technický stav vozidel a samozřejmě dodržování pravidel silničního provozu. V jejich hledáčku byli i motorkáři a silnice na Orlickoústecku. Právě tato oblast je pro řidiče silných strojů zajímavou lokalitou a svými kopci a zatáčkami láká k projížďkám. Akce reagovala také na neuspokojivý vývoj počtu dopravních nehod motorkářů a policisté budou působit i preventivně.

Ze statistik dopravních nehod vyplývá, že v období od ledna do poloviny července letošního roku zemřelo na silnicích v Pardubickém kraji 11 osob. Z tohoto celkového počtu se jednalo o 4 řidiče motocyklů nebo mopedů. Dalších 57 motorkářů se za uvedené období při dopravních nehodách zranilo.

Dnešní dopravně bezpečnostní akce je také preventivní. Policisté budou řidiče všech vozidel upozorňovat na možná nebezpečí při jízdě a připomínat rizika dopravních nehod. Proto buďte na svých cestách opatrní, ohleduplní a snažte se i vy předcházet nebezpečným situacím